تاریخ: ۱۳:۲۷ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
تعمیق اختلافات در کرانه غربی رود اردن

تاکائو سائو

سانکی (ژاپن)


رویکرد سفت و سخت اسراییل به همراه حمایت آمریکا
با قوت گرفتن ابقای نتانیاهو ، نخست وزیر اسراییل ،‌ درگیری میان یهودیان و مردم فلسطین ساکن کرانه غربی رود اردن بیش از پیش تعمیق یافته است. دولت ترامپ به زودی پیشنهاد جامع صلح خاورمیانه را ارائه خواهد داد ، ولی با این حال ریشه بی اعتمادی در میان مردم فلسطین تعمیق یافته است.
خانم آداس ،‌ کدبانوی سی و سه ساله و ساکن شهرک یهودنشین که بدست ارتش اسراییل محافظت می شود ، در خصوص وضعیت موجود گفت:« همیشه نگران امنیت فرزندانم هستم. » گفتنی است ، در این شهرک پنج سال قبل سه پسر دبستانی که در حال رفتن به مدرسه بودند ، به قتل رسیدند. پس از آن ارتش اسراییل در انتقام کشته شدن سه پسر دبستانی ،  مردم فلسطین را قتل عام کرد. دولت نتانیاهو با حمله به منطقه خودمختار غزه که در عمل تحت کنترل سازمان بنیاد گرای حماس قرار داد ، حدود دو هزار و دویست نفر از مردم فلسطین را به قتل رساند.
از سوی دیگر ، خانم سیفی ، شصت ساله که در اردوگاه فلسطینیان در بیت الحم ساکن است ، با فریاد اعلام کرد:« اجازه الحاق شهرک یهودنشین به خاک اسراییل را نخواهیم داد. » وی در خصوص پیشنهاد جامع صلح خاورمیانه که آمریکا ارائه خواهد داد ، گفت:« این طرح چیزی غیر از انزوای ما به همراه نخواهد داشت. »  

(Visited 30 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید