گروه: اخبار
تاریخ: ۱۰:۲۳ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۷

یورو نیوز

تعدادی از سیاستمداران شهیر اروپا با انتشار یک نامه و ارسال آن به فدریکا موگرینی، مسئول دستگاه سیاسی و امنیتی اتحادیه اروپا، از سیاست‌ های دونالد ترامپ در قبال مناقشه اسرائیل و فلسطینی‌ها انتقاد کرده و از اروپا خواستند، برنامه‌ای مستقل از برنامه دولت آمریکا برای حل این بحران در پیش گیرد.
برنامه ای که اصول اساسی آن بر پایه راه حل «تشکیل دو کشور مستقل اسرائیل و فلسطین» خواهد بود. این نامه را ۳۷ وزیر پیشین امور خارجه کشورهای اروپایی و شماری از سیاستمداران فعال پیشین این کشورها آن امضاء کرده‌اند.
برخی از روزنامه های اروپایی از جمله گاردین چاپ لندن این نامه را منتشرکرده اند. در این نامه نسبت به پیامدها و عواقب منفی سیاست کاخ سفید و شخص دونالد ترامپ در امور خاورمیانه هشدار داده‌ شده است. این نامه را افرادی چون جک استراو، وزیر سابقه خارجه بریتانیا، خاویر سولانا، سلف فدریکا موگرینی امضا کرده اند.
شروع نامه این سیاستمداران هشداری است برای جهان و در جهت نجات خاورمیانه. آنها نوشته اند: «ما به لحظه‌ ای بحرانی در خاورمیانه و همچنین در اروپا رسیده ایم. اروپا در همکاری با دولت‌های پیشین ایالات متحده برای حل عادلانه نزاع اسرائیل و فلسطین اقدام کرده است. قراردادهای اسلو به رغم عقب‌گشت‌ها و مانع تراشی ها مبنای همکاری دو سوی اقیانوس اطلس، اروپا و ایالات متحده، در زمینه حل معضل خاورمیانه بوده است.»

(Visited 36 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید