گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
آمریکا از کشورهای مختلف توقف داد و ستد با سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران را درخواست کرد

ریو ناکامورا

نیکی (ژاپن)

مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا ، در مصاحبه مطبوعاتی روز هشتم ماه جاری با اشاره به اینکه:« همه تلاشمان را بکار خواهیم گرفت تا از فعالیت های غیر قانونی ایران جلوگیری کنیم » اعلام کرد سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمان تروریست های خارجی جای خواهد گرفت. سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران در بخش انرژی و مالی ایران مشارکت دارد و به همین جهت آمریکا در صدد است با منزوی کردن سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران ضربه سنگینی بر اقتصاد این کشور وارد کند. آمریکا در همین راستا از کشورهای مختلف همکاری در توقف داد و ستد شرکتها با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را درخواست کرد.
آمریکا برای نخستین بار است که سازمان نظامی یک کشور را در فهرست سازمان های تروریستی خارجی جای می دهد. مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا ، تاکید کرد:« ایران در راس دولت های حامی تروریست قرار دارد و مرگ و فاجعه را در جهان به بار می آورد. به همین جهت می خواهیم ایران را از بکارگیری ابزار های مالی در این راستا منع کنیم. »
با توجه به اینکه سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمان های تروریستی قرار خواهد گرفت ، گذشته از اینکه شرکت های آمریکایی از داد و ستد های مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران منع خواهند شد ، چنانچه شرکت های کشورهای ثالث هم به داد و ستد با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تن دهند ، هدف تحریم های آمریکا قرار خواهند گرفت. مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا ، در همین راستا تاکید کرد:« بانک و موسسات جهانی مسوولیت دارند در داد و ستد با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شرکت نکنند. »

 

(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید