گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۴۸ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
سی ان ان : تصمیم ترامپ عواقب سختی خواهد داشت

سی ان ان

روز دوشنبه، ترامپ رسما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی   معرفی کرد. این اقدام در واقع بیش از آنکه زمینه محدود سازی  فعالیت های سپاه باشد ، فعالیت میلیون ها ایرانی  و گردشگران خارجی را موجب خواهد شد.
براساس اعلامیه کاخ سفید، این اولین بار است که ایالات متحده یک واحد حکومت خارجی را به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام می دارد. در پاسخ تهران، مرکز فرماندهی ایالات متحده را به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی  کرد.
معرفی  سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریست ج در کاهش نفوذ ایران در عراق تاثیر آنچنانی نخواهد داشت اما زمینه را برای همکاری میان نیروهای آمریکایی و دیپلمات های عراقی دشوارتر خواهد نمود  اگر  عراقی ها بخواهند بین تجارت با ایالات متحده   و تعامل  با ایران یکی را  انتخاب کنند  حفظ رابطه با قدرت منطقه ای را بر همکاری با  ایالات متحده ترجیح خواهند داد. علاوه بر این، شبه نظامیان شیعه که توسط سپاه پاسداران آموزش دیده در حال حاضر درکابینه عراق حضور دارند  و این خود عامل دیگری برای ترجیح دادن همکاری با ایران است .به همین دلیل بود که در  داخل وزارت امور خارجه و وزارت دفاع ایالات متحده بسیاری با این تصمیم مخالف هستند.

(Visited 257 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید