گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۱۵ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
نتانیاهو: تروریستی خواندن سپاه پاسخ مثبت ترامپ به خواسته من بود

لحظاتی پس از اعلام رسمی دولت دونالد ترامپ در «تروریستی» خواندن سپاه پاسداران در روز دوشنبه ۱۹ فروردین، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، از رئیس‌جمهوری آمریکا به خاطر این تصمیم به گرمی سپاسگزاری کرد و آن را پاسخ مثبت دونالد ترامپ به خواسته او، قلمداد کرد.
نتانیاهو در پیامی خطاب به دونالد ترامپ گفت: «دوست عزیز من، قبول یک خواسته مهم دیگر من، در راستای منافع مشترک دو کشور ما و کشورهای دیگر منطقه است».
همچنین به گزارش وای.نت، ییسرائل کاتز، کفیل وزارت خارجه اسرائیل نیز با قدردانی از دونالد ترامپ گفت: «این تصمیم، توان ایران را در پیشبرد برنامه هسته‌ایش و حمایت از ترور در منطقه تضعیف می‌کند».
دولت آمریکا هنوز سخنان بنیامین نتانیاهو را در این زمینه که «تروریستی» قلمداد کردن سپاه پاسداران ایران نتیجه پذیرش یک درخواست دیگر نخست‌وزیر اسرائیل از رئیس‌جمهوری آمریکا بوده است را تایید نکرده.
پیش از آنکه نتانیاهو تایید کند که «تروریستی» نامیدن سپاه پاسداران، درخواست شخص او از دونالد ترامپ بوده است، برخی از تحلیلگران در ویژه برنامه‌های رسانه‌ای اسرائیل در شب پیش از انتخابات، موعد زمانی اعلام تصمیم دولت آمریکا را با انتخابات اسرائیل تصادفی ندانستند. کارشناسان شبکه دولتی «کان» و شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل، تصمیم ترامپ را نتیجه ادامه هماهنگی‌های کامل میان بنیامین نتانیاهو با رئیس‌جمهوری آمریکا نامیدند.

توییت بنیامین نتانیاهو:
دوست گرامی‌ام پرزیدنت ترامپ، از تصمیم شما برای قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی  سپاسگزارم. از شما متشکرم که به یکی دیگر از درخواست‌های مهم من‌ پاسخ مثبت دادید، امری که به نفع کشورهای ما و کشورهای منطقه است.

این در حالی است که دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز در توییتر خود از این اقدام ترامپ تحت عنوان «هدیه انتخاباتی نابجای دیگری به نتانیاهو و اقدام ماجراجویانه خطرناک دیگری از آمریکا در منطقه» یاد کرده بود.

ظریف توییت

(Visited 20 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید