تاریخ: ۱۱:۵۶ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
چرا اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک سازمان تروریستی، یک ایده بد است؟

جیسون رضاییان

واشنگتن پست (آمریکا)

در دنیای معروف سیاست داخلی ایالات متحده، تصمیم رئیس جمهور ترامپ برای قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC) در فهرست سازمان های تروریستی خارجی، بسیار بحث برانگیز نخواهد بود. اما دلایل خوبی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
اگرچه من قربانی مستقیم تروریسم سپاه پاسداران بودم، اما اعتقاد دارم که نامگذاری بسیار بد است و تغییر رفتار ایران را بدنبال نخواهد داشت. حتی بدتر، چرا که این خطر ما را یک گام به یک درگیری نظامی نزدیک تر می کند.
من هیچ مشکلی با اعمال تحریم ها علیه افراد و واحدهای درون سپاه پاسداران ندارم که مسئول فعالیت هایی هستند که در برابر قوانین بین المللی سوء استفاده می کنند، چه این جنایات علیه مردان و زنان خدماتی آمریکایی، جرایم حقوق بشری علیه ایرانیان و یا جنایات مالی باشد.
بله، درست است که سپاه پاسداران در سوریه، عراق و یمن حضور دارد که در بسیاری از موارد منافاتی با ایالات متحده دارد. و همچنین درست است که سپاه پاسداران نقش مهمی در سرکوب در مرزهای ایران ایفا می کند. با این وجود، این سازمان همچنان یک نیروی نظامی متعارف است که در واقع ما با آنها کار کرده ایم، ، همانند مبارزه برای ریشه کن کردن دولت اسلامی[داعش].
احتمالا به همین دلیل است که فرماندهان ارتش و مقامات اطلاعاتی ما در این خصوص احتیاط می کنند.
بزرگترین مشکلات ناشی از IRGC برای ایالات متحده، استفاده از دستگاه های انفجاری دست ساز در برابر آمریکایی ها و همچنین روش های آن برای تأمین فعالیت های آن (شامل پول شویی و گروگان گیری) است. اگر دولت ما واقعا می خواست رفتار بد سپاه را مجازات کند، باید این گونه اقدامات را هدف قرار دهد و در واقع این فعالیت ها با عنوان تروریسم مطابقت دارند.

(Visited 102 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید