گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۱۷ :: ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
مخالفت هنرمندان سوئدی با برگزاری یوروویژن ۲۰۱۹ در اسراییل

۱۷۱ نفر از هنرمندان و چهره های معروف سوئدی (سلبریتی) با نوشتن نامه مشترکی در روزنامه افتون بلادت (https://www.aftonbladet.se/a/MRno2m ) مخالفت خود را با برگزاری یوروویژن ۲۰۱۹ Eurovision  در اسراییل اعلام کردند.

آن ها نوشتند:

 ما هنرمندان و کارکنان فرهنگی سوئد که این درخواست امضا کرده ایم، اعلام می کنیم اسراییل از برگزاری مسابقه یوروویژن به عنوان عاملی برای پنهان کردن جنایت های خود علیه مردم فلسطین بهره برداری می کند.

تنها چند روز پس از پیروزی خواننده اسراییلی در یوروویژن ۲۰۱۸ در ماه می سال گذشته، ارتش اسراییل ۶۲ نفر از تظاهرکنندگان فلسطینی را در منطقه زندانی شده غزه کشت. شش نفر از کشته شدگان، کودک بودند. همزمان، نخست وزیر اسراییل، بنیامین نتانیاهو، خانم Netta Barzilai، خواننده برنده  یوروویژن ۲۰۱۸ را بهترین سفیر اسراییل در دنیا نامیده بود.

تا هنگامی که سیاست های آپارتاید اسراییل وجود دارد و مردم فلسطین را از حقوق اولیه خود محروم می کند، ما باید با مشارکت اسراییل در مبادلات فرهنگی مخالفت کنیم.

خانم آتنا فرخزاد، شاعر جوان ایرانی تبار (متولد ۱۹۸۳ در تهران) هم یکی از امضا کنندگان نامه ضد اسراییلی است.دبیرکل و رییس کمیته کاری انجمن دوستی سوئد – اسراییل با نوشتن مقاله ای در همین روزنامه، به هنرمندان سوئدی پاسخ دادند که نفرت شما از اسراییل نباید یوروویژن را متوقف کند. آن ها اسراییل را تنها دولت یهود، تنها دموکراسی منطقه و تنها کشوری در منطقه نامیدند که همجنسگرایان و دگرباشان، زندگی آزاد دارند. آن ها همچنین گناه خشونت و ترور را متوجه گروه های فلسطینی دانستند و ارتش اسراییل صرفا برای دفاع از خود، دست به اقدام می زند.

(Visited 15 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید