گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۱۴ :: ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
­ترامپ درباره پیامدهای پیروزی دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰ برای رژیم صهیونیستی هشدار داد

آسوشیتدپرس از لاس وگاس

دونالد  ترامپ روز شنبه درحالی که به برجسته کردن اقداماتش در حمایت از اسرائیل می پرداخت تا بتواند رای یهودیان را در انتخابات آتی به دست آ‌ورد، هشدار داد پیروزی دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰ احتمالا موجب خواهد شد، اسرائیل به فراموشی سپرده شود.
وی که در نشست سالانه ائتلاف یهودیان جمهوریخواه سخن می گفت، به برخی اقدامات خود ازجمله منتقل کردن سفارت آمریکا از تل آویو به قدس و به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان در ماه گذشته اشاره کرد و گفت: ما آنچه را می خواستید به شما دادیم. من برخلاف دیگر روسای جمهور به وعده هایم عمل کردم.
ترامپ افزود: می دانم ائتلاف یهودیان جمهوریخواه به حزب ما کمک خواهد کرد تا باردیگر به یک پیروزی تاریخی دست یابد.
رای دهندگان یهودی در آمریکا به طور سنتی از دموکرات ها طرفداری می کنند و معمولا پیرو تفکر لیبرال هستند، اما جمهوریخواهان امیدوارند بتوانند سال آینده این شکاف را پر کنند.
شورای دموکراتیک یهودیان آمریکا روز شنبه اعلام کرد اینکه یهودیان آمریکا از حزب دموکرات فاصله بگیرند، خواب و خیالی بیش نیست.
هالی سویفر، مدیر اجرایی شورای دموکراتیک یهودیان آمریکا، در بیانیه ای تاکید کرد: ریاست جمهوری ترامپ تنها این واقعیت را به اثبات رساند که حزب دموکرات مامن سیاسی رای دهندگان یهودی آمریکا بوده است و خواهد بود. زیرا سیاست ها و شعارهای ترامپ با ارزش های یهودیان مغایر است و از طرف دیگر سخنان و سیاست های تفرقه افکنانه و  لجوجانه وی به افزایش بی سابقه یهودی ستیزی منجر شده است.

(Visited 24 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید