گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۲۸ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
استقبال صهیونیست ها از اقدام آمریکا

راستگرایان صهیونیست در فلسطین اشغالی به خصوص حزب نخست وزیر رژیم صهیونیستی یعنی حزب لیکود از اقدام وزارت خارجه آمریکا به حذف عبارت “اشغالگری صهیونیست ها” درباره بلندی های جولان سوریه در گزارش سالانه استقبال کردند.
به گزارش شبکه تلویزیونی المنار، وزارت خارجه آمریکا در گزارش خود عبارت « اشغال بلندی های جولان» را حذف و به جای آن از عبارت « تحت کنترل اسرائیل » استفاد کرده است.
احمد عمار گزارشگر المنار در گزارشی گفت محافل صهیونیستی اقدام وزارت خارجه آمریکا را در حذف عبارت « اراضی اشغالی یا جولان اشغالی » در گزارش سالانه اش درباره حقوق بشر با دقت و اهتمام پیگیری و اعلام کردند این اقدام واشنگتن، اشاره روشنی به قصد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دارد که می خواهد جولان سوریه را بخش جدایی ناپذیر اسرائیل قلمداد کند.
راستگرایان صهیونیست به خصوص حزب بنیامین نتانیاهو یعنی حزب لیکود از این موضوع بهره برداری کردند زیرا به نفع نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.
گیلی کوهین خبرنگار کانال ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت:« در اسرائیل هدفی را مشخص کرده اند و هدف آن است که ترامپ، حاکمیت اسرائیل را بر بلندیهای جولان به رسمیت بشناسد. نتانیاهو دو هفته دیگر با ترامپ دیدار خواهد کرد و مانند همیشه این موضوع را مطرح خواهد کرد. برخی منتظرند ترامپ، حاکمیت اسرائیل را بر جولان به رسمیت بشناسد.»
گیلی تماری خبرنگار کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی در واشنگتن گفت: « این موضوع پیامدهایی دارد. برای نخستین بار وزارت خارجه آمریکا در گزارشی عبارت بلندی های اشغالی را درباره جولان تغییر داد و گفت این اراضی تحت کنترل اسرائیل است. در خصوص کرانه باختری و غزه نیز وزارت خارجه آمریکا نگفت که آنها مناطق اشغالی هستند. این مقدمه ای برای آن است که آمریکا جولان را بخش جدایی ناپذیر از اسرائیل بداند.»
گزارشگر گفت محافل بسیار آگاه صهیونیستی گفتند دیوید فریدمن سفیر آمریکا در تل آویو در این زمینه نقش بزرگی ایفا کرده است و نتانیاهو از وزیرانش خواسته است درباره این موضوع اظهار نظر نکنند تا مداخله اسرائیل بر ملا نشود.
باراک راوید تحلیلگر سیاسی صهیونیست به تلویزیون این رژیم گفت: « وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد آمریکا تاکنون، حاکمیت اسرائیل را بر جولان به رسمیت نشناخته اما یک گام نمادین و مهمی است و بر این دلالت دارد که ترامپ برای ایجاد تغییرات در سیاست آمریکا در خصوص حاکمیت اسرائیل بر جولان آمادگی دارد. همچنانکه می دانید نتانیاهو امیدوار است ترامپ چند روز قبل از برگزاری انتخابات آینده حاکمیت اسرائیل را بر جولان به رسمیت بشناسد.»
گزارشگر گفت نتانیاهو و حزب لیکود به اقدام ترامپ برای آنکه جولان را بخشی از اسرائیل بداند، بسیار امیدوارند تا با این شیوه نگاهها را از قضیه فسادی که نتانیاهو به آن متهم است منحرف کند. مخالفان صهیونیست از هدایای فراوانی که ترامپ در هر مناسبتی به خصوص به مناسبت انتخابات اسرائیل به نتانیاهو می دهد به شدت ناراحت هستند.

(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید