گروه: اخبار
تاریخ: ۱۳:۵۸ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
سوئیس: پیگرد کیفری تروریست های تبعه سوییس باید توسط کشورهای مقصد انجام گیرد

به موجب بیانیه ای که در پایگاه اینترنتی شورای فدرال سوئیس قرار گرفت پیگرد کیفری اتباع سوئیسی که با انگیزه فعالیت تروریستی راهی خاورمیانه شده اند باید توسط مقامات همان کشورهایی انجام شود که آنها در آنجا مرتکب این جرائم شده اند.
در ­این بیانیه آمده است دومین هدف شورای فدرال سوئیس تضمین آن است که اتباع این کشور که برای اهداف تروریستی اقدام به سفر کرده اند به طور قطع مجازات خواهند شد . تا آنجا که امکان دارد پیگرد کیفری و در نهایت مجازات این افراد باید با رعایت قوانین بین المللی در همان کشوری انجام شود که در آنجا مرتکب جرم شده اند.
به موجب این بیانیه ، سوئیس تا آنجا که بتواند به تشکیل یک نهاد ویژه قضایی بین المللی کمک خواهد کرد. چنانچه این خواسته محقق نشود ، جنگحویان خارجی باید یا در سوئیس بلافاصله پس از بازگشت به کشور محاکمه شوند یا محاکمه آنها در کشوری انجام شود که برن با آن کشور همکاری حقوقی دارد.
دیگر تدابیر امنیتی که در راهبرد شورای فدرال سوئیس به آنها اشاره شده است جلوگیری از بازگشت بدون کنترل جنگجویان به سوئیس ، تبادل اطلاعات درباره آنها میان کشورهای عضو منطقه شنگن و اتخاذ تدابیر ویژه مبارزه با تروریسم را برای پلیس سوئیس شامل می شود.
این بیانیه در جلسه روز جمعه شورای فدرال سوئیس منتشر شد که در جریان آن بر سر راهبرد مقابله با جنگجویان خارجی توافق شد.
مطابق با این بیانیه ، در حال حاضر نزدیک به ۲۰ تبعه سوئیسی شامل زن ، مرد و کودک در مناطق جنگی در سوریه و عراق زندگی می کنند.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از ژنو ، بنا بر آمار و ارقام اتحادیه اروپا ، دست کم پنج هزار اروپایی کشورشان را برای پیوستن به تروریست ها در خاورمیانه ترک کرده اند.

(Visited 8 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید