تاریخ: ۹:۰۰ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
چهل سال از انقلاب اسلامی ایران و ابراز وجود در خاورمیانه

شینیا سوگیزاکی

آساهی (ژاپن)


ایران پس از انقلاب اسلامی سال ١٩٧٩ میلادی بر حمایت از نیروهای شیعیان کشورهای اطراف تمرکز کرده است. ایران همچنین با اعزام نیروهای زبده به سوریه که در جنگ داخلی به سر می برد ، در سراسر خاورمیانه اعلام موجودیت کرده و موجب تحکیم اهداف خود در کشورهای خاورمیانه شده است.
آقای اصغر چاووشی شصت ساله درباره پسرش امیر که ماه دسامبر سال ٢٠١٥ میلادی در جنگ داخلی سوریه و در خلال نبرد با سازمان افراطی دولت اسلامی کشته شد ،‌ با افتخار گفت:« امیر برای ایران و برای اسلام به شهادت رسیده است. »
امیر عضو نیروی دریایی قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران بود. وی با درخواست مرخصی طولانی مدت مخفیانه به سوریه رفت. چهار روز قبل از شهادت از طریق تلفن خبر داد:« برای دفاع از حرم شیعیان به سوریه آمده است. »
آقای اصغر چاووشی ، درباره جنگ با داعش اظهار داشت:« چنانچه دولت اسلامی را رها کنیم ، به تهران هم خواهد آمد. طبیعی است برای دفاع از ایران باید در خارج از کشور بجنگیم. »
ایران گذشته از اینکه نیروی قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی را به عنوان مستشار نظامی دولت اسد به سوریه اعزام کرده ، سربازانی را هم در داخل کشورش آموزش داده و به سوریه اعزام کرده است. همچنین ایران نیروی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی را به عراق هم اعزام کرده و به همراه ارتش عراق در عملیات پاکسازی دولت اسلامی مشارکت کرده است. افزون بر این ، ایران از حزب الله لبنان هم ( سازمان مسلح شیعیان ) در جنگ ضد اسراییلی حمایت می کند.
ایران با این تحرکات « منطقه هلال شیعی »‌ که از ایران شروع و با عبور از عراق و سوریه به لبنان ختم می شود ، تکمیل کرده است. بدین ترتیب ایران با نیروهای متحد در هلال شیعی که همچون نوار به یکدیگر متصل می باشند ، موفق به جداسازی عربستان سعودی و اسراییل از کشورش شده است.

(Visited 54 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید