تاریخ: ۱۲:۰۰ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
رشوه مسئولان آمریکایی به نمایندگان عراقی برای ممانعت از خروج آمریکا از عراق

الاخبار (لبنان)

برخی مسئولان آمریکایی با پرداخت رشوه به برخی نمایندگان پارلمان عراق، از آنها خواستند با تصویب قانون خروج نیروهای آمریکایی از عراق مخالفت کنند.
به گفته منابع، برخی مسئولان آمریکایی در سفر اخیر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به بغداد، برای پرداخت رشوه به شماری از نمایندگان پارلمان عراق، به منظور مخالفت با تصویب قانونی درباره خروج نیروهای آمریکایی از عراق تلاش کردند.
از میان نمایندگانی که «هدایای مادی» را پذیرفتند، کاظم العتیبی و زیاد احمد از ائتلاف «الوطنیه» به ریاست ایاد علاوی، ناهده زید از فهرست «القرار العراقی» به رهبری اسامه النجیفی هستند.
اخیرا در پارلمان عراق خواسته هایی برای رای گیری درباره قانونی در این راستا مطرح شد. سپس ائتلاف سائرون تحت حمایت مقتدا صدر رهبر جریان صدر پیش‌نویس قانونی برای پایان دادن به توافق امنیتی بین واشنگتن و بغداد و لغو بخش سوم توافق راهبردی ارائه کرد.
پس از این قضیه، منابع البناء از پیشنهادی برای قانونی مشابه به منظور «تعیین جدول زمانی در خصوص روند عقب نشینی نیروهای خارجی» پرده برداشتند.
همچنین منابع الاخبار گفتند عثمان الغانمی رئیس ستاد مشترک ارتش عراق به اطلاع اعضای کمیته امنیت ملی پارلمان عراق رساند هنوز درباره نیروهای آمریکایی که از سوریه عقب نشینی کردند و حضور آنها در خاک عراق تصمیم قاطعانه ای گرفته نشده است. به طوری که فرض بر این است «این نیروها پیش از بازگشت به آمریکا، برای مدت کوتاهی در پایگاه عین الاسد و پایگاه هوایی اربیل مستقر باشند.»

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید