گروه: اخبار
تاریخ: ۹:۱۰ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
انتقاد ترامپ از سازمان اطلاعاتی آمریکا درباره ایران

ناکامورا

نیکی (ژاپن)


دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا ، روز سی ام ماه ژانویه در سایت اجتماعی توییتر با اشاره به اینکه:«‌ به نظر می رسد افراد اطلاعاتی آمریکا در ارتباط با خطرات ایران به شدت منفعل و خام می باشند »‌ از سازمان اطلاعاتی آمریکا انتقاد کرد. با توجه به ارزیابی مقامات ارشد سازمان اطلاعاتی آمریکا مبنی بر افزایش پیدا نکردن تهدیدات ایران ، رییس جمهور آمریکا به شدت از این مقامات انتقاد و اعلام کرد:« آنان اشتباه می کنند و باید به مدرسه برگردند. »
دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا با اشاره به اینکه ایران آزمایش پرتاب موشک های بالستیک را افزایش داده ، ادعا کرده است:« ایران وارد وضعیت خطرناک شده است. » رییس جمهور آمریکا در ادامه افزود:« بر اثر تحریمهای آمریکا اقتصاد ایران زمین گیر  و همین امر موجب بازدارندگی ایران شده است. »
رییس جمهور آمریکا با اشاره به توقف آزمایش موشکی و هسته ای کره شمالی نوشت:« روابط ما با کره شمالی در بهترین وضعیت قرا ر دارد و این بهترین فرصت برای خلع سلاح اتمی کره شمالی است. »
دن کوتس ،‌ مدیر اطلاعات ملی آمریکا ، ‌روز بیست و نهم ماه گذشته در کمیته ویژه اطلاعات سنا آمریکا حضور یافت و اظهار داشت:«‌ دلیلی وجود ندارد که ایران دست به فعالیت های عمده برای تولید سلاح اتمی بزند. » وی در ادامه در ارتباط با کره شمالی افزود:«‌ بعید است که کره شمالی همه سلاح های اتمی را نابود کند. »

(Visited 90 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید