گروه: اخبار
تاریخ: ۱۴:۱۹ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
دادستان: هیچ ارتباطی بین ایران و پرونده قتل معتمد نیست

روزنامه تلگراف

تاکنون قاضی پرونده قتل علی معتمد (صمدی کلاهی) در اواخر سال ۲۰۱۵ در شهر آلمره هلند، نتوانسته است در تحقیقات خود مدارکی دال بر اثبات دست داشتن ایران در این قتل پیدا کند. این موضوع، در جلسه مقدماتی دادگاه پرونده جنایی علیه متهم اصلی این پرونده، نائوفال “نوفل” (۳۸ ساله) که مظنون به دادن دستور قتل است، اعلام شد.
امروز دادستان در جلسه دادگاه گفت که تاکنون هیچ انگیزه‌ای برای قتل پیدا نشده است. او این نکته را “قابل توجه” دانسته است که “قربانی آگاهانه انتخاب شده است، بدون هیچ ارتباطی با عالم خلافکاری”. به گفته وی “یک انگیزه دیگر، واضح و مشخص است”، اگر چه او آن را اعلام نکرد. نوفل هر گونه دخالت در این قتل را انکار می‌کند. دادستانی هلند هیچگونه ارتباطی بین نوفل و ایران پیدا نکرده است؛ و دو فردی که قتل را انجام داده‌اند، تنها به فکر پول بوده‌اند.
به گفته وکیل مدافع نوفل، باید مشخص شود که چرا سرویس‌های اطلاعاتی این قتل را به ایران ربط داده‌اند. او اعتقاد دارد که انگیزه‌های دیگری برای این قتل وجود دارد. مدارکی وجود دارد که احتمالا همسر مقتول با مافیای اوکراین ارتباط داشته است.
مشخص است که صمدی در دنیای خلافکاران فعالیت نداشته است. این نیز در بسیاری از مکالمات بین مظنونان ذکر شده است. “این مرد باید از بین برود. او یک احمق است، نه یک گانگستر.”
اولین بار پلیس در شنود مکالمات تلفنی یک خلافکار پس از آزادی از زندان با نوفل متوجه شد که وی اطلاعات زیادی در مورد این قتل دارد. آن خلافکار اظهار داشته که از اینکه در زمان قتل در زندان بوده، راضی است. وی بعداً در اعترافات گفت که به وی پیشنهاد ۱۳۰ هزار یورو شده بود تا صمدی را به قتل برساند، ولی او قبل از اجرای این قتل به خاطر خلاف دیگری به زندان افتاده بود.
ادامه دادگاه نوفل و دادگاه دو متهم دیگر چند ماه دیگر خواهد بود.

(Visited 68 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید