تاریخ: ۱۰:۲۰ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
موضع کشورهای عربی در قبال اسرائیل خائنانه است

عبدالستار قاسم

­رای الیوم (انگلستان)

با توجه به مخالفت مالزی با حضور شناگران صهیونیستی در مسابقات جهانی پارالمپیک، باید اذعان داشت که موضع کشورهای عربی در قبال این رژیم خائنانه و ننگین است.
ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی، با اعتماد به نفس کامل و بدون هیچ تردیدی گفت با حضور صهیونیست ها در خاک مالزی مخالف است. وی گفت اسرائیلی ها جنایتکار هستند و این رژیم به مردم فلسطین، حقوق آنها و مقدسات تجاوز کرده است. این مخالفت تصمیم هیئت وزیران مالزی بود یعنی اینکه موضع شخصی ماهاتیر محمد نبود بلکه سیاست ثابت مالزی است و نشان دهنده موضع واقعی اسلام است که به مسلمانان دستور می دهد با کسانی مقابله کنند که با آنها مبارزه و آنها را از خانه و سرزمین شان بیرون می کنند.
نخست وزیر مالزی اشاره کرد برایش مهم نیست که مکان مسابقات ورزشی تغییر کند و گفت مالزی کشوری است که از مظلومان دفاع می کند و مهم این است که مالزی بر سر مواضع خود بایستد. کمیته المپیک رژیم صهیونیستی از مالزی شکایت کرد و خواستار صدور ویزا برای شرکت در بازی ها شد اما این شکایت راه به جایی نبرد و در نهایت برگزاری مسابقات در خاک مالزی لغو شد و کمیته بین المللی المپیک تصمیم گرفت رقابت ها را به کشور دیگری منتقل کند.
این موضع مالزی بر پایه اصولی قرار دارد که تسلیم چانه زنی ها یا امتیازات نمی شود و فرای موضع همه کشورهای عربی و فلسطین قرار دارد. موضع مالزی تحریم و انزوای رژیم صهیونیستی در سطح جهان و قابل تقدیر و احترام است. سوالی که مطرح می شود این است که آیا با وجود حضور صهیونیست ها در مسابقات، عرب ها هم شرکت خواهند کرد؟ بدون شک شرکت خواهند کرد زیرا به نظر می رسد آنها از ننگ و عار لذت می برند و دیگر نمی توانند بدون اینکه در برابر طاغوت های جهان و رژیم صهیونیستی سر خم کنند به راه خود ادامه دهند.
در پایان این یادداشت آمده است: در گذشته تحریم های اسرائیل یک سلاح قوی برای کشورهای عربی بود و شرکت های بزرگ قبل از هر گونه تعاملی با اسرائیل موضع کشورهای عربی را بررسی می کردند اما اکنون عرب ها، دوستی با اسرائیل را خواستار هستند و از آمریکا و سایر کشورهای استعمارگر می خواهند بین آنها و اسرائیل میانجیگری کنند. موضع فلسطین عینا مانند موضع ننگین کشورهای عربی است و مدعی هستند که این موضع دوستداران صلح است در صورتی حقیقتا موضع خائنان است.

(Visited 43 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید