گروه: اخبار
تاریخ: ۱۱:۵۰ :: ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
حمایت ضمنی آمریکا از حمله احتمالی هوایی رژیم صهیونیستی به عراق

شبکه تلویزیونی الجزیره

منابع عراقی نزدیک به دولت این کشور از حمایت ضمنی آمریکا از حمله احتمالی هوایی رژیم صهیونیستی به عراق خبر دادند و اعلام کردند سفارت آمریکا در بغداد درباره احتمال حمله این رژیم به مواضع نیروهای بسیج مردمی عراق هشدار داده است.
منابع عراقی نزدیک به دولت این کشور اعلام کردند سفارت آمریکا در بغداد هشدارهایی را به مقامات دولتی عراق منتقل کرد که اسرائیل ممکن است حملات هوایی به خاک عراق اجرا کند.
به گفته این منابع ، سفارت آمریکا تأکید کرده است این حملات ، کارگاه های تولید سلاح متعلق به نیروی بسیج مردمی عراق را هدف قرار خواهد داد. از این کارگاه ها برای تولید و توسعه موشک های میان برد و دوربرد استفاده می شود.
این منابع تأکید کردند سفارت آمریکا گفته است اسرائیل اعتقاد دارد هدف از توسعه این موشک ها، انتقال آن برای حزب الله لبنان ، با قاچاق این موشک ها از خاک سوریه است.
به گفته این منابع، آمریکایی ها به طرف عراقی خبر دادند برای جلوگیری یا ایجاد مانع در اجرای حمله اسرائیل به مواضع نیروهای بسیج مردمی در عراق تلاش می کنند.
آمریکایی ها تأکید کرده اند اگر اسرائیل چنین حملات هوایی به عراق داشته باشد، واشنگتن آن را برای دفاع از اسرائیل و قابل توجیه می داد.
این منابع تأکید کردند طرف عراقی درباره عواقب چنین حمله ای ابراز نگرانی کرده و درباره پیامدهای آن بر اوضاع عراق هشدار داده است.

(Visited 55 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید