گروه: اخبار
تاریخ: ۱۴:۰۰ :: ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
کشته شدن ده حافظ صلح سازمان ملل در مالی

نیکی (ژاپن)
گروه تروریستی وابسته به سازمان القاعده مسوولیت حمله بر عهده گرفت
بر اساس گزارش سازمان ملل ، صبح روز بیستم ماه جاری در حمله مهاجمان مسلح در بخش شمال مالی ده نیروی حافظ صلح این سازمان کشته و بیست و پنج تن دیگر زخمی شدند. بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز ، گروه افراطی وابسته به سازمان تروریستی بین المللی القاعده با انتشار بیانیه ای مسوولیت حمله به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد را بر عهده گرفته است. گروه افراطی وابسته به القاعده در ادامه همین بیانیه آورده است ، این حمله در واکنش به از سرگیری روابط دیپماتیک چاد با اسراییل بوده است. گفتنی است چند تن از گروه مهاجمان مسلح هم در این درگیری کشته شدند.
آنتونیو گوترش ، دبیر کل سازمان ملل متحد ، در بیانیه ای حمله به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد را به شدت محکوم و در عین حال تاکیدکرد:« عزم سازمان ملل متحد در حمایت از دولت و مردم مالی متزلزل نخواهد شد. »‌ همچنین شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه مطبوعاتی از دولت مالی درخواست کرد ، عاملان این حمله را بر اساس قانون محاکمه کند.
حدود صد و هشتاد نفر از نیروی حافظ صلح سازمان ملل متحد که فعالیت خود را از سال ٢٠١٣ میلادی در مالی شروع کردند ، کشته شدند و به همین جهت ماموریت در مالی « خطرناکترین ماموریت نیروی حافظ صلح سازمان ملل متحد »‌ خوانده می شود.

(Visited 16 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید