تاریخ: ۱۱:۱۴ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ثبت بهترین عملکرد هفتگی یوان در ۱۳ سال اخیر

بلومبرگ (آمریکا)

رشد هفتگی یوان در برابر دلار به بالاترین سطح خود از ژوئیه ۲۰۰۵ رسید و شاخص های تکنیکال نشان می دهند این روند ادامه خواهد یافت.

افزایش ارزش یوان در برابر دلار طی یک هفته اخیر باعث شده است تا بورس چین و هنگ کنگ به مقاصد جذاب تری برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل شوند و جریان نقدی ورودی به چین از ماه دسامبر بدین سو افزایشی چشمگیر داشته باشد.

ارزش یوان در برابر دلار در ۱۴ روز اخیر صعودی بوده است و تا پایان آخرین دور از معاملات، هر دلار به ازای ۶.۷۶۲۲ یوان مبادله شده است.

کن پنگ، استراتژیست موسسه “سیتی گروپگ در همین رابطه گفت: سرمایه گذاران نسبت به یوان امیدوار شده اند و به لطف تضعیف دلار، چشم انداز یوان در بلندمدت مثبت تر شده است.

دلار اکنون در پایین ترین سطح خود از ماه سپتامبر سال گذشته قرار دارد و این کاهش با تداوم تعطیلی دولت آمریکا و اظهارات متناقض در خصوص سیاست نرخ بهره بانک مرکزی این کشور تشدید شده است.

به گفته بانک ” مورگان استنلی” انتظار می رود سالانه ۱۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی روانه بازار سهام ۱۲ تریلیون دلاری چین شود.

یوان بهترین عملکرد هفته گذشته را در بین ارزهای آسیایی داشت و در حال حاضر هر یورو به ازای ۷.۷۵۳۴ یوان، هر پوند به ازای ۸.۶۸۳۵ یوان، هر دلار استرالیا به ازای ۴.۸۷۹۷ یوان، هر دلار کانادا به ازای ۵.۰۹۷۵ یوان و هر دلار سنگاپور به ازای ۴.۹۹۷۷ یوان مبادله می شود.
همچنین هر یوان به ازای ۱۰.۴۰۲۴ روپیه هند و ۱۶.۰۱۵۷ ین ژاپن مبادله می شود

(Visited 39 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید