گروه: اخبار
تاریخ: ۸:۳۱ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نشست دستگاه های اطلاعاتی ترکیه در مرز سوریه

آناتولی

­فرماندهان ارتش و رؤسای دستگاههای اطلاعاتی ترکیه در مرز با سوریه نشست تشکیل دادند.
خلوصی آکار وزیر دفاع، ژنرال یاشار گولر رئیس ستاد مشترک کل نیروهای مسلح، امیت دوندار رئیس نیروهای زمینی ارتش و حاکان فیدان رئیس دستگاه اطلاعات ترکیه روز شنبه در استان ختای در مرز با سوریه، نشست برگزار کردند. هدف از برگزاری این نشست، بررسی آخرین تحولات در سوریه و تلاش های به کار گرفته شده برای حفظ صلح در ادلب بود.
وزیر دفاع ترکیه در همین باره گفت همه تلاش ها به کار گرفته شده است تا آتش بس برقرار شده در سوریه حفظ شود و ثبات به وجود آمده در چارچوب توافقنامه سوچی باقی بماند. به همین منظور همکاری های تنگاتنگ ما با روسیه ادامه خواهد یافت.
در پی دیدار ماه سپتامبر سال دو هزار و هجده میان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سوچی روسیه، دو طرف توافق کردند منطقه ای غیر نظامی شده در ادلب ایجاد شود. در این منطقه نباید هیچ گونه اقدام نظامی انجام گیرد.
آنکارا و مسکو همچنین یادداشت تفاهمی برای ایجاد ثبات منطقه عاری از خشونت در ادلب، امضاء کردند. به موجب این توافقنامه، گروههای مخالف در ادلب در همان مناطقی که قبلا بوده اند، باقی می مانند در حالی که روسیه و ترکیه گشت زنی های مشترکی در منطقه به منظور جلوگیری از آغاز دوباره  نبردها انجام خواهند داد.

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید