تاریخ: ۱۲:۰۰ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بولتون در خصوص عقب نشینی آمریکا از سوریه دست نگه می دارد: «ترکیه باید تضمین هایی برای کُردها بدهد»

مارکو والسانیا

ایل سوله ٢٤ اوره (ایتالیا)


ترکیه، کشور عضو ناتو علناً نشان داد که گروه های کرد مستقر در سوریه یعنی یگان های مدافع خلق را متحد حزب کارگران کردستان که درون مرزهایش فعالیت دارند، قلمداد می کند و همواره آنها را تروریست و دشمنانی می داند که باید نابود گردند.
بولتون گفت که زمان بندی عقب نشینی، حاصل رعایت شرایط و وضعیتی است که می خواهیم در این عرصه شاهد باشیم. تاریخ عقب نشینی بستگی به سیاست هایی دارد که باید پیاده کنیم.
مشاور امنیت ملی آمریکا در ترکیه به سر می برد تا مقدمات هر گونه عقب نشینی در آینده را فراهم آورد. آنکارا خواستار کمک نظامی از آمریکا به منظور ادامۀ جنگ علیه داعش در سوریه گردید.
نمایندگان آمریکا سعی در یافتن راه حلی دارند که امکان این امر را فراهم آورد لیکن باید از اینکه نیروهای ترکیه وارد مناطق کردنشین شوند، اجتناب گردد. لیکن در ماه دسامبر اردوغان تهدید به انجام حملاتی دقیقاً علیه کردهای سوریه نموده بود و اینها اخیراً به پاسخگویی پرداخته و از نیروهای اسد خواستار حمایت شده بودند. سناریوی دیگری که کاخ سفید قصد دارد از آن پرهیز نماید.
سران سیاست خارجی و نظامی آمریکا در حالی که تصمیمات و مذاکرات افزایش می یابند، بعد از استعفای اخیر مقامات مختلف همچنان دچار مشکل می باشند. کوین سوئینی، رئیس کارکنان پنتاگون در پی خروج ماتیس از صحنه، از سمت خود کناره گیری کرد. وی در نامۀ خداحافظی خود به شدت از سیاست های دولت آمریکا انتقاد کرده بود و معتقد بود که آنها برای روابط با متحدان تاریخی آمریکا ناخجسته می باشند.

(Visited 36 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید