تاریخ: ۱۵:۲۵ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
اطلاعات شخصی سیاستمداران آلمانی به سرقت رفت. روس ها اولین مظنونان هستند

دانیل موسری

ایل جورناله (ایتالیا)


نقض ماهرانۀ حریم خصوصی بسیاری از نمایندگان سیاسی تقریباً همه را درگیر ساخته است. از نمایندگان مجلس گرفته تا مشاوران شهرداری و تمامی احزاب به جز حزب «جایگزینی برای آلمان» که از این حمله در امان مانده است.
این خبر کل چشم انداز سیاسی این کشور را بر هم زد و به شدت باعث خشم مرکل گردید. به این علت که صدراعظم در جمهوری دمکراتیک آلمان که تحت کنترل مأموران استازی قرار دارد، رشد یافته است. پیش از این در سال ٢٠١٣ تلفن همراه وی توسط جاسوسان باراک اوباما تحت کنترل قرار گرفته بود.
این ماجرا توسط ایستگاه رادیویی برلین rbb-Inforadio فاش گردید. این خبر به یک تهاجم دیجیتالی واحد مربوط نمی گردد بلکه به یک سلسله حملاتی مربوط می شود که توسط هکری ناشناس در تمام ماه دسامبر صورت گرفته بود. یک حساب توئیتری به نام God مستقر در هامبورگ روز به روز اطلاعاتی را که از سیاستمداران نگون بخت به دست می آورد، پخش می کرد. این حساب پنجشنبه شب بسته شد. اطلاعات سرقت شده عمداً با اخبار کذب و داده های قدیمی که از فیس بوک در سال ٢٠١٢ به دست آمده بود، تنها با هدف ایجاد اغتشاش آمیخته شدند. این عملیات با موفقیت نیز همراه بود.
ادارۀ فدرال امنیت انفورماتیک (BSI ) آغاز تحقیقات را با هماهنگی کامل سایر مقامات فدرال اعلام نمود و اگر چه در حال حاضر هیچ کس فرضیه های مشخصی را عنوان نمی کند لیکن بسیاری به روسیه به عنوان حامی احتمالی این جنگ دیجیتالی می نگرند.
پیش از این نیز در سال ٢٠١٥ سِرورهای مجلس آلمان هدف حملۀ هکرهای روسی قرار گرفته بودند. در آن زمان دزدان انفورماتیک به برخی از اسناد محرمانه دولت فدرال دست یافته بودند.
در مارس سال ٢٠١٨ نیز خودِ شبکۀ داخلی دولت هدف یک حملۀ دیجیتالی قرار گرفته بود که آن نیز به هکرهای روسی نسبت داده شده بود.
در رابطه با ماجرای اخیر سه فرد به اتهام منفجر ساختن و ایجاد آتش سوزی در مقر Afd (حزب «جایگزینی برای آلمان») یعنی تنها حزبی که از هکرها در امان مانده بود، دستگیر شدند.

(Visited 23 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید