تاریخ: ۱۲:۴۶ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
تعویق در اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری کنگو به جهت ترس از وخیم شدن امنیت کشور

نیکی (ژاپن)


کمیته نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری کنگو واقع در بخش مرکزی آفریقا روز پنجم ماه جاری از تعویق در اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد. قرار بود نتایج انتخابات ریاست جمهوری کنگو که روز سی ام ماه دسامبر سال گذشته برگزار شد ، روز ششم ماه جاری اعلام شود. هم اکنون با توجه به تعمیق یافتن شک و تردید درباره دستکاری در نتایج آرای انتخابات بدست حزب حاکم ، نگرانی هایی وجود دارد که وضعیت امنیت این کشور بر اثر اعتراض حامیان مخالف حزب حاکم وخیم گردد.
کمیته نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری کنگو درباره علت تاخیر در اعلام نتایج انتخابات و همچنین در خصوص اینکه چه زمانی نتایج انتخابات اعلام خواهد شد ، توضیحی ارائه نداده است.
شورای کلیسای کاتولیک که از قدرت نفوذ در کنگو برخوردار است ، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد:« بر اساس اطلاعات حدود چهل هزار از مقام رسمی کلیسا که شاهد برگزاری انتخابات در سراسر کشور بودند ، نامزد پیروز انتخابات مشخص شده است. » در این بیانیه بی آنکه به نام نامزد حزب مخالف اشاره شود ، از کمیته نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری کنگو درخواست کرد:«‌ نتایج انتخابات را بر اساس واقعیت اعلام کند. »
جوزف کابیلا ، رییس جمهور کنگو که متهم به فساد پیرامون منابع معدنی و موارد مشابه آن است ، انتخابات ریاست جمهوری کنگو را بعد از پایان آخرین دوره رییس جمهوری خود در سال ٢٠١٦ میلادی ،‌ بارها به تعویق انداخت و در نهایت این انتخابات را پس از گذشت دو سال تاخیر روز سی ام ماه دسامبر سال گذشته برگزار کرده است.

(Visited 30 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید