تاریخ: ۱۲:۲۲ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶

لاکروا (فرانسه)


روز سوم ژانویه با بازگشت نانسی پلوسی دمکرات به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا، دوران جدیدی از مخالفت با دونالد ترامپ آغاز شد. تدابیری برای پایان دادن به اختلافات بین رئیس جمهور و مجلس با اکثریت اتخاذ شد. اما دونالد ترامپ که قدرت وتو را دارد، با این تدابیر به شدت مخالفت کرد. زیرا آنها تامین مالی طرح ایجاد دیوار در مرز مکزیک را که وی خواستار آن است درک نمی کنند.
٤٣٥ نماینده جدید در مجلس نمایندگان
از نظر نانسی پلوسی و دمکرات ها، مساله وانمود کردن خود به عنوان «مسئول» مطرح است که هر کاری را برای خروج از بحران بودجه ای انجام دهند، در حالی که دونالد ترامپ از نظر آنها در «هوی و هوس» به سر می برد.
دو طرف باید روز جمعه در کاخ سفید حضور یابند تا راه حلی را برای اختلافات رئیس جمور و مجلس نمایندگان که ٢٥ درصد فعالیت دولت های فدرال را مختل کرده است، بیابند.
نانسی پلوسی که نخستین زن در تاریخ امریکا است که به این پست مهم دست یافته است، گفت: «کار ما آسان نیست اما وعده می دهیم زمانی که موافق نباشیم، به یکدیگر احترام بگذاریم.»
از روز پنجشنبه یکصد و فعالیت شانزدهمین کنگره امریکا با ٤٣٥ نماینده جدید مجلس نمایندگان و ١٠٠ سناتور سنا به طور رسمی برگزار می شود.
بحران آب و هوایی تهدید اساسی عصر ما است
تعداد زنان و نمایندگان اقلیت در مجلس جدید بی سابقه است. نانسی پلوسی در برابر مجلس جدید از ورود اعضای جدید که خوش بینی و واقع گرایی آنها دمکراسی را تقویت خواهد کرد، استقبال کرد.
نانسی پلوسی به چالش هایی که در انتظار وی است اذعان کرد و گفت قصد دارد از طبقه متوسط حمایت کند، در حالی که ترامپ در سال ٢٠١٦ برخی را فریب داده بود. نانسی پلوسی در مورد خروج امریکا از توافق پاریس گفت: «ما باید نگران تهدید اساسی عصرمان یعنی بحران آب و هوا باشیم.»
تحقیقات و گزارشات مالی
تنش در مورد اختلاف بین رئیس جمهور و مجلس نبردهای شدید آینده بین دمکرات ها و کاخ سفید را با وعده تحقیقات متعدد پارلمانی نشان می دهد.در درجه اول سوء ظن های مربوط به تبانی بین مسکو و گروه مبارزات انتخاباتی وی در سال ٢٠١٦ که با تحقیق دادستان ویژه رابرت مولر دردسر ایجاد کرده است.دمکرات ها با به دست گرفتن دوباره کنترل مجلس نمایندگان ریاست کمیسیون های پارلمانی پژوهش را به دست آوردند. آنها وعده دادند که رئیس جمهور را وادار خواهند کرد تا گزارش های مالی خود را ارائه دهد .دونالد ترامپ انتخاب نانسی پلوسی را تبریک گفت رئیس جمهور جمهوریخواه با نادیده گرفتن نبرد در مورد دیوار، انتخاب وی را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که بتواند با وی به ویژه در مورد طرح های مهم زیربنایی همکاری کند.

(Visited 50 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید