گروه: اخبار
تاریخ: ۸:۴۸ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
لاوروف: واشنگتن خواستار واگذاری مسئولیت سوریه به شرکای خود در ائتلاف است

­وزیر امور خارجه روسیه  گفت: در حالی که مسکو کاملا نمی داند چرا آمریکا تصمیم به خروج از سوریه گرفته اما تصور می کند واشنگتن ممکن است مسئولیت این کشور جنگ زده را به متحدان خود در منطقه واگذار کند.
به گزارش خبرگزاری شین هوا از مسکو، سرگئی لاوروف پس از مذاکرات با ایمن صفدی همتای اردنی خود در گفتگوی مطبوعاتی گفت: با توجه به حضور غیرقانونی نیروهای نظامی فرانسه، انگیس و آلمان وهمچنین نیروهای هوایی ائتلاف در منطقه، به نظر می رسد واشنگتن خواستار واگذاری مسئولیت سوریه به شرکای خود در بین نیروهای نظامی ائتلاف است.
پیشتر نیز مقامات دولتی آمریکا در ۱۹ دسامبر پس از پیروزی در جنگ با تروریست های داعش در سوریه از برنامه ریزی برای خروج نظامیان این کشور خبر داده بودند.
لاوروف افزود، پس از خروج نظامیان ، واشنگتن ممکن است از متحدان خود در منطقه بخواهد بارسنگین مالی ماموریت آنها را در سوریه برعهده بگیرند.
وزیر امور خارجه روسیه خاطر نشان کرد، اظهارات مقامات واشنگتن باید با اتخاذ تصمیمات و گامهای واقعی آنان اثبات شود، زیرا آمریکا بارها موضوع خروج نظامیان خود از منطقه التنف در جنوب سوریه را تکرار کرده اما تاکنون نتوانسته است وعده خود را عملی کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه گذشته ضمن دیدار غیرمنتظره از نظامیان این کشور در عراق از تصمیم جنجالی خود برای خروج از سوریه دفاع کرد و افزود برنامه ای برای خروج نظامیان خود از عراق ندارد.
وی تصریح کرد، آمریکا نمی تواند به ژاندارم بودن خود در جهان ادامه دهد و در حالی که کشورهای دیگر، پولی به واشنگتن نمی پردازند ، آمریکا نمی خواهد اجازه دهد آنها از منابع مالی و حمایتی واشنگتن استفاده کنند.
مقامات مسکو در حالی که امیدوارند پاسخ های خود را از طریق مجاری موجود از واشنگتن دریافت کنند انتظار دارند آمریکا بپذیرد هدف نهایی همه اقدامات علیه تروریست ها در سوریه تلاش برای تقویت و استقرار حق حاکمیت و انسجام منطقه ای در این کشور است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پیشتر از مراحل نهایی  آماده شدن کمیته قانون اساس سوریه خبرداد و افزود، راه حل سیاسی و واقعی از سال آینده آغاز می شود.

(Visited 33 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید