تاریخ: ۱۵:۱۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
افزایش خرید نفت توسط چین همزمان با کاهش قیمت نفت

بلومبرگ (آمریکا)

چین مقدار زیادی نفت از خاورمیانه و غرب آفریقا خریداری کرده است که همزمان در ماه نوامبر و با کاهش قیمت نفت همراه بوده است.

تانکرهای نفتی درماه نوامبر، هرروز ۶.۵ میلیون بشکه از دو منطقه خاورمیانه و غرب آفریقا برای خریداران چینی بارگیری کرده اند. رقمی که رشد ۲۶ درصدی در مقایسه با میانگین ده ماه گذشته را نشان می دهد.

این آمار از طریق ردگیری کشتی‌ها توسط بلومبرگ نشان داده شده است. با تحویل گرفتن ۲۵ تا ۴۰ روزه این محموله ها، احتمالا بسیاری از این بشکه ها این ماه یا حتی در ماه ژانویه به مقصد خواهد رسید.

این افزایش در خرید همزمان با موقعی اتفاق افتاد که نفت خام برنت در ماه نوامبر با ۲۲ درصد افت همراه بود. این اتفاقات از اوایل ماه گذشته رخ داده بود.
این تحویل ها نرخ حمل و نقل، واردات و اطلاعات بارگیری- نشان می دهد که میزان خرید این کشور آسیایی به شدت افزایش یافته است.

تمام آمار ها نشان می دهد که واردات چین با افزایش مواجه شده است. این محموله های چین در ماه نوامبر در واقع یک حائل در برابر شوک های عرضه ایجاد کرد.

سازمان صادرکنندگان نفت و متحدان آنها ۷ دسامبر اعلام کردند که از ماه ژانویه تولید نفت را به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در روز محدود می کنند. چین همچنین درگیر جنگ تجاری با امریکاست، اگرچه نشانه هایی از کاهش این اختلافات به چشم می خورد.

صادرات نفت خام از خلیج فارس به چین شامل اعضای غیراوپکی از جمله عمان هم می شود. میزان صادرات نفت از این کشور به چین افزایش ۲۷ درصدی داشته و به بیش از ۴.۸ میلیون بشکه در روز رسیده است. این در حالی است که میانگین صادرات ژانویه-اکتبر ۳.۸ میلیون بشکه در روز بوده است.

صادرات از غرب آفریقا به چین هم به ۱.۸ میلیون بشکه رسید که بالاتر از میانگین ۱.۴ میلیون بشکه ای ۱۰ ماه گذشته بوده است.

تقاضای نفت خام چین در ماه نوامبر افزایش زیادی داشته است که به دلیل شروع شدن آزمایش ها در پالایشگاه Hengli mega در اواسط ماه دسامبر بوده است.

(Visited 23 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید