تاریخ: ۱۱:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
پاسخ رییس جمهور ترکیه درباره ادعای ولیعهد عربستان سعودی

تاداشی سوگی یاما

آساهی (ژاپن)


« توضیحات باور کردنی نیست »
اردوغان ، رییس جمهور ترکیه ، روز یکم ماه جاری در مصاحبه مطبوعاتی که در محل اجلاس سران بیست کشور مهم ( جی بیست ) در آرژانتین برگزار شد ، اظهارداشت:« پرونده قتل جمال خاشقجی به عنوان دستور کار رسمی در نظر گرفته نشده است. » رییس جمهور ترکیه در ادامه افزود ، تنها نخست وزیر کانادا مسائلی در خصوص این پرونده مطرح کرده است. اردوغان ، رییس جمهور ترکیه همچنین خاطرنشان کرد ، تا حد امکان از واقعیت هایی که درباره این پرونده می دانم ، حرف خواهم زد.
اردوغان ، رییس جمهور ترکیه در پاسخ به ادعای محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان سعودی در این اجلاس مبنی بر اینکه:« تا جرمی ثابت نشده است ، نمی توان عربستان را محکوم کرد » اظهار داشت:« توضیحات باور کردنی نیست. »
اردوغان ، رییس جمهور ترکیه ، با اشاره به اینکه:« ما نمی خواهیم خانواده سلطنتی عربستان سعودی آسیب ببیند. ما امیدواریم که همه جوانب این پرونده روشن و جنایتکار واقعی محاکمه شود » از عربستان سعودی که با مقامات ترکیه در تحقیقات پرونده همکاری نکرد ، انتقاد کرده است. افزون بر این ، رییس جمهور ترکیه اظهار داشت:« تا زمانی که عاملان این جنایت خشونت آمیز مشخص نشوند ، جهان راضی نخواهد شد. »

پاسخی بگذارید