تاریخ: ۱۸:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
رفتار روسیه علیه اوکراین

آقای سیورد سیوردسما (نماینده حزب دموکراتهای ۶۶ در مجلس هلند)
رفتار خصومت آمیز پوتین علیه کشتی‌های اوکراینی یک تصادف نبوده و نیاز به پاسخ محکم اروپا را دارد. این اولین عمل آشکار خشونت روسیه علیه اوکراین می باشد، بنابراین باید دقت شود که آن بعنوان یک خطای کوچک دیده نشود. این بخشی از استراتژی گسترده تر پوتین برای فشار ژئوپولیتیکی بر روی اوکراین است.
در جنگ شرق اوکراین، هر سه روز یک سرباز اوکراینی کشته می شود. تازگی هم کاندیدای مورد حمایت روسیه در اتخابات دونتسک و لوهانسک به پیروزی رسید. این شرایط تا حدودی اوکراین را فلج کرده، جان بسیاری از انسانها را گرفته و خسارات زیادی به اقتصاد کشور می زند. بارها روسیه این تحریکات را انجام داده ولی جامعه جهانی در مقابل آن سکوت کرده است. علاوه بر این، روسیه درحال ساخت لوله انتقال گاز مستقیم به آلمان می‌باشد. وابستگی اروپا به گاز روسیه درحال افزایش است و این باعث آسیب پذیری کشورهای اروپایی می شود.
حمله روسیه بر کریمه جزئی از استراتژی روسیه برای تضعیف نیروهای مسلح اوکراین و اقتصاد این کشور است. در ماههای گذشته روسها به طور منظم کشتی های اوکراینی را متوقف کرده و رفت و آمد آنها را مختل می کند. این مبارزات در لب مرزهای اتحادیه اروپا یک تهدید به امنیت و آرامش اروپا است. هربار که پوتین این کار را تکرار می کند، منتظر می ماند تا اگر واکنش بین المللی زیاد شدید نبود وی با یک تحریک دیگر کارش را ادامه بدهد.
بنابراین تحریمها بر روی روسیه باید ادامه داشته و پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا هم محدود شود. این آخرین حرکت روسیه نباید بدون پاسخ بماند و وزیر امورخارجه هلند با استفاده از ارتباطهای اروپایی خود باید بدنبال اعمال تحریم های جدید و شخصی بر روسیه باشد. تحریمها می تواند شامل بلوکه کردن پولهای روسیه در بانکهای اروپا و امتناع از صدور ویزا باشد. این باعث می شود که اطرافیان پوتین به اتحادیه اروپا پولهای خود دسترسی نداشته باشند. این نشان خواهد داد که اقدامات خشونت آمیز بدون مجازات نخواهد ماند.

پاسخی بگذارید