تاریخ: ۱۰:۴۲ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
رویارویی نامحتمل ترامپ و ایران

کارولین ساله

فیگارو (فرانسه)


دونالد ترامپ روز جمعه برای ازسرگیری تحریم ها علیه تهران، جمله نمادین سریال تلویزیونی بازی تاج و تخت ( کیم آو ترونز) را تغییر داده بود. روز شنبه فرمانده عملیات نظامی برون مرزی ایران با بهره گیری از کلام همین سریال به ترامپ پاسخ داد.
رئیس جمهور امریکا روز جمعه در صفحه توییتر خود نوشت«تحریم ها در راهند»، اشاره به جمله مشهور «زمستان در راه است» ،عنوان نخستین داستان سریال بازی تخت و تاج است.
این شوخی رئیس جمهور امریکا می توانست به همین جا ختم شود اما ایران نیز تصمیم گرفت با الهام از سریال بازی تاج و تخت پاسخ دهد. قاسم سلیمانی ، فرمانده سپاه قدس، نیروی عملیات برون مرزی ایران ایران، به دونالد ترامپ پاسخ داد: «من مقابل تو می ایستم» و پوستری الهام گرفته از این سریال را در صفحه اینستاگرام خود قرار داد.
تولیدکننده خشمگین شبکه اچ بی او
این گروه رسانه ای با این پیام: «ما ترجیح می دهیم نام تجاری ما برای مقاصد سیاسی تغییر داده نشود» به طور جدی واکنش نشان داد.چندین بازیگر این سریال نیز نارضایتی خود را از استفاده ترامپ از کلام این سریال ابراز کردند.
در شبکه های اجتماعی نیز نمایش دونالد ترامپ همین الگوهای رفتاری را به راه انداخته است. جان کوپر، رئیس ائتلاف دمکرات ها برای مثال با مونتاژ تصویری از دادستان رابرت مولر که درباره اقدامات خلاف قانون دونالد ترامپ تحقیق می کند، می نویسد: «مولر در راه است».
این سریال که جوایز زیادی را دریافت کرده است، برای نمایش فصل نهایی خود در سال ٢٠١٩ اماده می شود ، اما این بار بدون دونالد ترامپ.

(Visited 97 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید