گروه: اخبار
تاریخ: ۱۳:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
معاون نخست وزیر بلژیک: تحریم تسلیحات به عربستان سعودی باید در سراسر اتحادیه اروپا اجراء‌ شود

دیدیه ریندرز ، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک ، روز سی ام ماه جاری در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران ژاپن درباره تحریم صدور تسلیحات به عربستان سعودی به جهت متهم شدن به قتل روزنامه نگار معروف و منتقد این کشور اظهار داشت: « تحریم صدور تسلیحات به عربستان سعودی باید در سراسر اتحادیه اروپا اجراء‌ شود. » گفته می شود معاون نخست وزیر بلژیک به منظور هماهنگی در این راستا با آلمان و فرانسه مذاکره خواهد کرد.
دیدیه ریندرز ، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک ، درباره قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان سعودی در ترکیه با درخواست«‌ تحقیقات شفاف و معتبر » دیدگاهی مبنی بر تحت پیگرد قرار گرفتن عاملان این جنایت نشان داده است. افزون بر این وی تاکید کرد:« بلوکه کردن موقت [حساب های بانکی ] و تحریم صدور تسلیحات به عربستان سعودی می تواند یک اهرم مناسب برای فشار به عربستان سعودی باشد. »
به گفته دیدیه ریندرز ، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک ، اسلام گرایان افراطی که تحت حمایت عربستان سعودی قرار دارند ، در ترویج افراط گرایی در میان جوانان مسلمان در اتحادیه اروپا فعالیت می کنند. معاون نخست وزیر بلژیک در همین راستا تاکید کرد:« مطلوب نیست که عربستان سعودی با مدارس و مساجد در اتحادیه اروپا ارتباط داشته باشد. »

(Visited 32 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید