گروه: اخبار
تاریخ: ۱۰:۰۴ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
تداوم عضوگیری داعش در سوریه به رغم شکست این گروه

خبرگزاری فرانسه

جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد به رغم شکست گروه داعش،  هر ماه صدها خارجی به این گروه در سوریه می پیوندند.
دانفورد در کنفرانسی در مورد مبارزه با خشونت های افراط گرایی گفت از رقم عضویت ماهانه ۱۵۰۰ نفر در سه سال پیش، فاصله گرفته ایم اما این موج که عمدتا از مرز ترکیه است موجب می شود این گروه همچنان فعال بماند.
گروه داعش که در سال ۲۰۱۴ بخش وسیعی از خاک عراق و سوریه را تحت کنترل داشت ، در حال حاضر تنها در بخش های کوچک بیابانی فعالیت دارد.
بیشتر اعضای داعش در حال حاضر در استان دیر الزور در شرق سوریه حضور دارند. از بیش از یک ماه پیش نیروهای عرب و کرد حمله ای را برای ریشه کن کردن داعش در این مناطق آغاز کردند.
بر اساس اعلام نیروهای دموکراتیک سوریه (اف دی اس) حدود سه هزار عضو داعش ،که بیشتر آنها خارجی هستند، در منطقه هجین نزدیک مرز عراق حضور دارند.
به عقیده دانفورد برای از بین بردن جذابیت داعش برای خارجی ها باید ابزار هایی « برای شناسایی ، محاکمه ، غیر افراطی کردن و ادغام مجدد این خارجی ها» پیدا کرد.
وی تصریح کرد :«باید راهی پیدا کنیم تا این زندانی ها سران آتی سازمان های افراطی  نباشند.» وی همچنین از این موضوع ابراز تاسف کرد که بازکشت این افراد به کشور مبدا ، با توجه به ملاحظات سیاسی و قوانین نامناسب به تعویق می افتد.

(Visited 77 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید