گروه: اخبار / سیاسی
تاریخ: ۱۵:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
تلاش پلیس ترکیه برای یافتن سر نخی از جمال قاشقچی

روزنامه ینی شفق (ترکیه)

پلیس ترکیه در جستجوی یک دستگاه مینی بوس است که دوم اکتبر ساعاتی پس از  ورود جمال خاشقجی به سرکنسولگری عربستان در استانبول از محوطه سرکنسولگری خارج شده است.
نیم ساعت پیش از ورود جمال خاشقجی به سرکنسولگری عربستان ۷ تن وارد این ساختمان شدند. آنان مدتی پس از ورود خاشقجی به سرکنسولگری از آن خارج شدند و با انتقال چند جعبه به یک دستگاه مینی بوس از ۶ دستگاه مینی بوسی که در مقابل ساختمان توقف کرده بودند، آنجا را ترک کردند.
پلیس ترکیه و سازمان اطلاعات ملی  ترکیه (‌میت) اکنون برای یافتن این مینی بوس که شیشه های آن نیز دودی بود، تلاش می کنند.
این خودروها ساعت ۱۵ ( دوم اکتبر) از مقابل ساختمان سرکنسولگری استانبول حرکت کردند و در بزرگراه به صورت دو گروه در مسیرهای متفاوت به حرکت خود ادامه دادند.
ینی شفق نوشت: سازمان اطلاعات ملی ترکیه تصاویر ۱۵۰ دوربین را که برای مشخص شدن مسیرهای حرکت ۲۶ دستگاه خودرو بررسی می کند.
این دوربین ها در اطراف ساختمان سرکنسولگری عربستان نصب شده بود. دو دستگاه دوربین نیز به صورتی نصب شده بود که کاملا از درب ورودی ساختمان مذکور تصویر برداری می کرد.
در مجموع در سطح شهر استانبول تصاویر هشت هزار دوربین بررسی می شود.
ینی شفق نوشت:  روز دوم اکتبر که جمال خاشقجی مففود شد، ۲۸ تن از کارکنان سرکنسولگری عربستان که ترکیه ای بودند، به مرخصی فرستاده شده بودند.
این روزنامه نوشت: این در حالیست که یوسی ملمان روزنامه نگار اسرائیلی گفته است، این احتمال وجود دارد که موساد نیز در ماجرای ناپدید شدن خاشقجی دست داشته باشد.
وی این ادعا را در تویتر مطرح کرد اما پس از مدتی  آن را از صفحه شخصی خود حدف کرد.

پاسخی بگذارید