تاریخ: ۱۳:۲۶ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
کمک شرکت اسرائیلی به ترامپ در تقابل با هیلاری کلینتون

روزنامه الاخبار ( لبنان)

 آیا یک شرکت اسرائیلی  به دونالد ترامپ برای مخدوش کردن چهره هیلاری کلینتون در جریان تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهور کمک کرده بود ؟‌
روزنامه « نیویورک تایمز »  دیروز نوشت  یک مقام بلند پایه در ستاد تبلیغاتی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶  از یک شرکت اسرائیلی اطلاعات و پیشنهادهای برای کمک به شکست رقبای دونالد ترامپ در حزب جمهوریخواه و هیلاری کلینتون نامز حزب دموکرات از طریق تبلیعات گمراه کننده الکترونیکی درخواست کرده بود .
بر اساس آنچه که این روزنامه در گزارش مفصل خود اعلام کرد ، هیچ  مدرک و دلیلی مبنی بر اینکه ستاد تبلیغاتی ترامپ از پیشنهادهای شرکت اسرائیلی در استفاده از شبکه های اجتماعی برای  گمراه کردن رسانه ها  و جمع آوری اطلاعات عمل کرده است ، وجود ندارد .
روزنامه نیویورک تامیز با استناد به مصاحبه ها و نسخه های پیشنهادهای ( شرکت اسرائیلی ) اعلام کرد تلاشهای ریک گیتس معاون رئیس ستاد تبلیغات دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶  به نظر نمی رسد ارتباطی با تلاش های رو به رشد روسیه برای دخالت در انتخابات آمریکا داشته باشد .
رابرت مولر بازرسی ویژه  درباره  تلاش های روسیه و امکان همدستی میان ستاد ترامپ و مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تحقیق می کند  . این درحالی است که ترامپ و روسیه همواره این مسئله را رد کردند .
ریک گیتس معاون رئیس سابق ستاد تبلیغاتی ترامپ یکی از ۳۰ شخصیتی است که رابرت مولر اتهامهایی به آنان وارد کرده است .
به نوشته روزنامه نیویورک تایمز ، ریک گیتس  تلاش کرد پیشنهادهایی در زمینه به کارگیری شخصیت های خیالی ( غیر واقعی ) برای هدف قراردادن و تغییر موضع نمایندگان حزب جمهوریخواه  از طریق حمله به سناتور تد کروز رقیب اصلی ترامپ در آن به دست آورد .
بر اساس گزارش این روزنامه ، پیشنهاد آخر حاوی جمع آوری اطلاعات درباره  هیلاری کلینتون بود .
شرکت  اسرائیلی « سای – گروپ » که جمعی از مزدوران سابق در سازمان اطلاعات اسرائیل کار می  کنند ، پیشنهاد برنامه کمک به ترامپ از طریق استفاده از شبکه های اجتماعی برای  افزایش اختلاف ها و دودستگی میان دشمنانش را مطرح کرده بود .
بر اساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز ، تیم  تحقیق رابرت مولر نسخه های از پیشنهاد های شرکت های اسرائیلی را به دست آورد و از این شرکت بازجویی کرد .
این روزنامه افزود این که پیشنهادهای شرکت اسرائیلی قوانین مربوط به  دخالت خارجی ها  در انتخابات را نقض کرده است ، روشن نیست.

پاسخی بگذارید