افزایش کسری بودجه آمریکا به بالاترین مقدار از سال ۲۰۱۲

بلومبرگ

کسری بودجه دولت آمریکا به ۷۸۲ میلیارد دلار در سال مالی کامل در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ رسید که بیشترین مقدار از سال ۲۰۱۲ تا حالا است یعنی زمانی که آمریکا تازه داشت از رکود بزرگ اقتصادی خارج می شد.

دفتر بودجه کنگره آمریکا از وزارت خزانه داری انتظار دارد هفته آینده مازاد بودجه ای را برای ماه سپتامبر به رقم ۱۱۶ میلیارد دلار اعلام کند که از کسری بودجه ۸۹۶ میلیارد دلاری گزارش شده تا پایان اوت کم می‌شود.

با این حال کسری بودجه ۷۸۲ میلیارد دلاری در سال مالی ۲۰۱۸ در مقایسه با کسری بودجه ۲۰۱۷ (۶۶۶ میلیارد دلار) طی ۶ سال گذشته بی سابقه بوده است. سال مالی دولت آمریکا از اول اکتبر تا پایان سپتامبر است.

به گزارش دفتر بودجه کنگره، کسری بودجه ۲۰۱۸ معادل ۳.۹ درصد تولید ناخالص داخلی است که نسبت به ۳.۵ درصد سال گذشته ،افزایش داشته است. درآمد دولت تقریباً تفاوتی با سال گذشته نداشت در حالی که سرمایه‌گذاری حدود ۳ درصد رشد کرده است.

کسری بودجه دولت آمریکا طی سالهای اخیر افزایش یافته و نگرانی نسبت به حجم بدهی های کشور را که اکنون به ۲۱.۵ تریلیون دلار می‌رسد بالا برده است. دفتر بودجه در روز پنجشنبه گزارش داد که دولت ۵۲۳ میلیارد دلار در سال مالی ۲۰۱۸ سود پرداخت کرده که بالاترین رکورد بوده است.

افزایش کسری بودجه دولت آمریکا با انتخابات میان دوره ای کنگره همزمان شده است. جمهوری خواهان کنگره سعیبه بب دارند کنترل مجلس سنا را حفظ کنند. ترامپ در یک کمپین ریاست جمهوری گفت که می‌تواند شرایط مالی دولت را بهبود بخشد، بنابراین این کسری بودجه نقطه ضعف او قبل از انتخابات ماه آینده نخواهد بود.

(Visited 156 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید