تاریخ: ۱۵:۴۴ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
دومین هشدار ایران

ماریانا بلنکایا

کامرسانت (روسیه)


تهران به منطقه عملیاتی داعش در سوریه حمله موشکی کرد.
ایران برای دومین بار در طول جنگ سوریه، دست به حمله موشکی علیه تروریست ها زد. در این حملات، ساحل شرقی رود فرات هدف قرار گرفته شد که به گفته تهران، در آنجا، شبه نظامیان سازمان دهی کننده عملیات تروریستی در شهر اهواز ایران مستقر هستند. مقامات ایرانی این حمله را «پیام به تروریست ها و حامیان آنان» خوانده است. در تهران معتقدند که در پشت عملیات تروریستی در اهواز، امریکا، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اسرائیل قرار دارند.
صبح روز دوشنبه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دست به حمله موشکی علیه تروریست ها در سوریه زد. براساس خبرهای منتشر شده از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این موشک ها هدف مورد نظر را که در ٥٧٠ کیلومتری قرار داشت، منهدم کردند. براساس گزارشات رسانه های گروهی ایران، شش فروند موشک بالستیک ذوالفقار و قائم با برد متوسط ٧٥٠ کیلومتر و ٨٠٠ کیلومتر از شهر کرمانشاه، واقع در غرب ایران، پرتاب شدند. این موشک ها، شهر البو کمال، واقع در مرز سوریه و عراق، را مورد هدف قرار دادند.
حمله مشابه ایران علیه تروریست های سوریه در ژوئن سال گذشته و بعد از وقوع عملیات تروریستی در تهران انجام شد. اما، این بار، این حملات در پاسخ به عملیات تروریستی روز ٢٢ ماه سپتامبر در رژه نظامی اهواز بوده است. در آن روز، ٢٥ نفر کشته و ٦٩ نفر زخمی شدند. جنبش ملی الاحواز مسئولیت این عملیات تروریستی را بر عهده گرفت که با عربستان سعودی و داعش در ارتباط است. در تهران همچنین، اعلام کرده اند که در پشت این عملیات تروریستی، امریکا، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اسرائیل قرار داشته اند.
براساس گزارشات رسیده، در حملات موشکی روز دوشنبه ایران، منطقه هجین، واقع در ٢٥ کیلومتری البو کمال، هدف قرار گرفته شده است. هجین تحت کنترل گروهک داعش قرار دارد. به گفته کیریل سمنوف، کارشناس شورای روسیه در امور بین الملل، «نتایج حملات موشکی ایران هنوز مشخص نیست، زیرا مشخص نشده است که آیا واقعا هدف مورد نظر منهدم شده است یا خیر». به گفته وی، به احتمال زیاد، هدف واقعی ایران از این حمله، نمایش امکانات خود به امریکا و متحدانش در منطقه بوده است. نکته قابل توجه این است که شبکه تلویزیونی دولتی ایران ضمن پخش خبر پیرامون این حمله، گفت که این حق امریکا، اسرائیل و آل سعود بوده است.

(Visited 73 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید