تاریخ: ۱۵:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
ایران در انتقام از عملیات تروریستی اهواز پایگاه گروه افراطی در سوریه را هدف حملات موشکی قرار داد

شینیا سوگیزاکی

آساهی (ژاپن)

نیروی قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران روز یک ماه جاری اعلام کرد ، شش موشک به سوی پایگاه گروه اسلام گرایان افراطی سنی مذهب واقع در شرق سوریه شلیک کرده است. گفته می شود ، حملات موشکی در انتقام از عملیات تروریستی روز بیست و دوم ماه سپتامبر که در این عملیات به رژه نظامی نیروهای مسلح ایران در اهواز تیراندازی شده ، ‌صورت گرفته است. با شلیک این بار موشک های ایران به سوی پایگاه اسلام گرایان افراطی ممکن است تنش میان ایران و آمریکا بار دیگر شعله ور شود. چرا که آمریکا در گذشته تعلیق توسعه موشک های بالستیک را از ایران درخواست کرده است.
بر اساس گزارش تلویزیون دولتی ایران ، حملات موشکی ساعت دو صبح روز یکم ماه جاری از پایگاه نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در غرب این کشور صورت گرفته است. سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران پس از حملات موشکی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد:‌« پایگاه تروریست ها که تحت حمایت کشورهای حوزه خلیج [ فارس ] و آمریکا قرار دارند ، هدف قرار داده است و بر اثر این حملات موشکی شماری از تروریست ها كشته شدند. »‌ قاسمی ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، روز یکم ماه جاری درهمین راستا اظهار داشت:« حملات موشکی با هماهنگی دولت سوریه صورت گرفته است. »‌
بیست و پنج تن از جمله چهار کودک در عملیات تروریستی ماه گذشته در اهواز کشته شدند. مقامات ایران اعلام کردند ، عاملان عملیات تروریستی اهواز پنج نفر بودند که هریک از عاملان جنایت در محل حادثه بر اثر تیراندازی کشته شدند. گذشته از این ، بیست و دو تن که در عملیات تروریستی مشارکت کردند ، بازداشت شدند. سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران و حسن روحانی ،‌ رییس جمهور ایران ادعا کردند ، آمریکا و عربستان سعودی در حملات تروریستی اهواز مداخله داشتند و همچنین دیدگاهی رانشان دادند که از هریک از آنان انتقام خواهند گرفت.

مترجم:‌کیومرث واحدی

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید