نارضایتی ترامپ از تصمیمات فدرال رزرو

 بلومبرگ (آمریکا)

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره برای سومین بار در سال ۲۰۱۸ میلادی در یک کنفرانس خبری در نیویورک گفت: من از این تصمیم فدرال رزرو آمریکا رضایت ندارم و اصلا از افزایش نرخ بهره خوشحال نیستم.

وی تصریح کرد: متاسفانه مقام های فدرال رزرو فقط نرخ بهره را بالا می برند. من از این تصمیم راضی نیستم. من از این مساله نگران هستم که آنها فقط دوست دارند نرخ بهره را بالا ببرند.
فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست روز چهارشنبه خود نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد افزایش داد و به ۲.۲۵ درصد رسانده است.

فدرال رزرو پیش بینی کرده است اقتصاد آمریکا حداقل تا ۳ سال آینده روندی رو به رشد را تجربه خواهد کرد.
به اعتقاد سرمایه گذاران بین المللی، فدرال رزرو آمریکا با افزایش مجدد نرخ بهره عملا به دوره سیاست های انبساطی پولی پایان داده است.

ترامپ پیش از این نیز علنا سیاست های نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را زیر سئوال برده بود. این بر خلاف سیاست دیرینه کاخ سفید در عدماظهار نظر علنی درباره سیاست های پولی فدرال ررزو و همین طور استقلال فدرال رزرو از دولت آمریکا است.

دوره ریاست ۴ ساله جرومی پاول رئیس فعلی فدرال رزرو آمریکا در سال ۲۰۲۲ میلادی به پایان خواهد رسید.

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (1)

 1. کرامت سلیمی

  ترامپ: انفجار برج های دوقلو به خاطر برخورد هواپیما نبوده است!

  لینک خبر:

  yon.ir/JLtme

  سالها افرادی با ارسال مقالاتی به رسانه ها اعلام نمودند که حقیقت قضایای ۱۱ سپتامبر ان چیزی نیست که گفته می شود و حقیقت اصلی را پنهان می کنند. اما کسی اهمیتی نمی داد. بالاخره ترامپ رییس جمهور امریکا اعتراف کرد که قضیه ۱۱ سپتامبر تحریف شده است و واقعیت چیز دیگریست.
  ترامپ به دنبال افشای یک سری حقایق است و به همین دلیل رسانه ها و نهادهای امنیتی امریکا و در راس انها شرکت گوگل با ترامپ در افتاده اند و ممکن است ترامپ را برکنار و حتی ترور نمایند.
  شاید در اینده ای نزدیک ترامپ به دروغ بودن سلاح اتمی نیز اعتراف نماید و فصل جدیدی در روابط بین الملل اغاز شود.

  این را هم اضافه می کنم که ترامپ پایگاه نظامی امریکا در اینجرلیک ترکیه را تعطیل و همچنین فلسفه وجود سازمان ناتو را هم زیر سوال برد و در صدد تعطیلی تشکیلات این سازمان می باشد. در صورتی که پیمان ناتو برای مقابله با تهدیدات به اصطلاح اتمی شوروی بوجود امد و پایگاه امریکایی اینجرلیک نیز یکی از مثلا” پایگاههای استراتژیک امریکا بود. جالب اینکه قرار است روسیه سامانه موشکی S-400 را که یکی از پیشرفته ترین سیستمهای ضدهوایی روسیه است در اختیار کشور ترکیه و همینطور متحدان ترکیه مثل عربستان سعودی قرار دهد. این موضوع جای سوالات زیادی دارد. ترکیه عضو استراتژیک پیمان ناتو می باشد و قاعدتا” باید پیشرفته ترین سیستم ضدهوایی سازمان ناتو در این کشور مستقر باشد و معنایی ندارد که سیستم ضدهوایی رقیب ناتو یعنی روسیه به این کشور داده شود. ضمن اینکه غربیها سیستمهای ضد موشکی خود را نسبت به سیستمهای روسی بسیار پیشرفته تر می دانند و مدعی هستند که همیشه چند قدم از روسها جلو تر می باشند.
  همچنین دولت امریکا به دولتهای اکراین و بلاروس نیز کمک تسلیحاتی نمود و چنین موضوعاتی نشان می دهد که قضایا ان چیزی نست که در ظاهر به جهانیان نشان می دهند و دولتهای جهانی روابط پنهان و دور از چشم ملتها دارند.

  کتاب زیر نشان می دهد که سلاح اتمی وجود خارجی ندارد:

  ” ترس نتیجه عدم آگاهیست “