ستایش دونالد ترامپ از کیم جون اون – برگزاری رژه نظامی بدون نمایش موشک

کوچی سونودا

آساهی (ژاپن)


دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا روز نهم ماه جاری در سایت اجتماعی توییتر پیرامون رژه نظامی کره شمالی که بدون نمایش موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) برگزار شد ، با اشاره به اینکه:« این یک نظر بزرگ و بسیار مثبت از سوی کره شمالی است. متشکرم کیم جون اون » از کیم جون اون ، رهبر کره شمالی ستایش کرده است.
دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا ، در ادامه خاطر نشان کرد:« کره شمالی به مناسبت یاد بود هفتادمین سالگرد تاسیس این کشور رژه نظامی بدون موشک هسته ای برگزار کرد. موضوع این رژه توسعه اقتصاد و صلح بوده است. » رییس جمهور آمریکا در ادامه با اشاره به گزارش خبری فاکس نیوز مبنی بر اینکه:« کارشناسان بر این باورند که کره شمالی با توجه به قولی که به رییس جمهور آمریکا پیرامون غیر هسته ای شدن داده است ، موشک هسته ای را در رژه نظامی به نمایش نخواهد گذاشت » از کیم جون اون ، رهبر کره شمالی ، قدردانی کرده است.
مذاکره آمریکا و کره شمالی پیرامون غیر هسته ای شدن کره شمالی با لغو سفر مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا ، همچنان در رکود بسر می برد و دیدگاه قوی وجود دارد که کارشناسان واشنگتن با دیده تردید به عزم رهبر کره شمالی در غیر هسته ای شدن می نگرند.


مترجم: کیومرث واحدی

پاسخی بگذارید