هند به دنبال توافق با آمریکا برای جلوگیری از جنگ تجاری با این کشور

بلومبرگ (آمریکا)
هند اعمال تعرفه های تلافی جویانه علیه اقدامات اخیر آمریکا را به ماه بعد موکول کرد و هند تلاش می کند تا فرصت رسیدن به توافق برای از میان برداشتن جنگ تجاری بین آمریکا و هند هموار کند.

آمریکا جنگ تجاری را با کشورها کلید زده است، مهمترین آنها اعمال تعرفه ۲۵ درصد روی فولاد و ۱۰ درصد روی آلومینیوم است که باعث واکنش کشورهای دیگر از جمله هند شده است.
این در حالی است که هند هم در واکنشی متقابل فهرستی از کالاها و محصولات وارداتی از آمریکا را هم آماده کرده تا تعرفه گذاری کند اما به دنبال این است که شاید به توافقی با آمریکا برسد نبابراین اجرای این تصمیم را به ماه سپتامبر موکول کرده است.
وزیر اقتصاد این کشور در ۴ اگوست اعلام کرده بود:بیشترین محصولات وارداتی هند از آمریکا نظیر انواع نخود و پنیر محلی است.
البته مسئولان دو کشور آمریکا و هند هم ملاقاتی داشته اند تا تنش های تجاری بین دو کشور را بردارند. البته پیش از این آمریکا روی محصولات وارداتی از این کشور جنوب آسیا تعرفه گذاری کرده بود.
فهرست محصولاتی که هند قرار بود روی آنها تعرفه اعمال کند شامل انواع گردو، الماس، اسیدبوریک، سیب و تجهیزات تشخیصی پزشکی و کلاف فلزات بود.
پیش از این ترامپ روی محصولات فولاد و آلومینیوم به ترتیب ۲۵ و ۱۰ درصد تعرفعه اعلام کرده بود. بسیاری معتقدند این نقض قوانین تجارت جهانی است.
در حال حاضر هند ۲۵ میلیارد دلار مازاد تجارت با آمریکا را دارد و آمریکا می گوید این مازاد به این دلیل است که هند ارز خود را دستکاری می کند.

(Visited 63 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید