گروه: اخبار
تاریخ: ۸:۰۴ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
مخالفت ایران با طرح مشترک عربستان و روسیه برای افزایش تولید نفت اوپک

بلومبرگ (آمرکیا)

نماینده ایران در هیات عامل اوپک گفت: با همراهی ونزوئلا و عراق پیشنهاد افزایش تولید عربستان و روسیه را در اجلاس این هفته اوپک و متحدانش در وین، وتو می‌کنیم.

ایران اعلام کرد با همراهی ونزوئلا و عراق پیشنهاد افزایش تولید عربستان و روسیه را در اجلاس این هفته اوپک و متحدانش در وین، وتو می‌کنند.

حسین کاظم‌پور اردبیلی گفت: ۳ کشور موسس اوپک، این کار را متوقف خواهند کرد. اگر دو کشور عربستان سعودی و روسیه می‌خواهند تولید خود را افزایش دهند، این نیازمند اتفاق آرای اعضا است. درصورتی که این ۲ کشور می‌خواهند انفرادی اقدام کنند، آنگاه توافق همکاری را نقض کرده‌اند.

کاظم‌پور اردبیلی گفت: ما به برادران خود در اوپک و روسیه می‌گوییم که ما نیازی به آرام کردن ترامپ نداریم که ۲ کشور موسس اوپک و روسیه را تحریم کرده است. ما کشورهایی با اقتدار هستیم که طبق مسئولیت‌ها و ارزش‌های خود عمل می‌کنیم. همه دنیا باید در مقابل این رفتار متکبرانه بایستند و خواهند ایستاد.

او ادامه داد: هیچ تغییری در داده‌های اساسی بازار روی نداده است، هرچند اداره اطلاعات انرژی آمریکا و سازمان جهانی انرژی برای این که بگویند این‌طور نیست عجله به خرج داده‌اند.

وی گفت: بازار به خوبی تامین شده است و اوپک باید به تصمیم خود تا پایان سال پایبند باشد. من اطمینان دارم بسیاری از اعضای اوپک همین احساس را دارند.

ترامپ که در مورد تاثیر منفی قیمت بنزین بر انتخابات میان‌دوره آمریکا نگران است، به شدت در حال لابی کردن برای افزایش تولید اوپک است

پاسخی بگذارید