تاریخ: ۱۰:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
رییس جمهور ایران «‌ پیشبرد همکاری اقتصادی با حفظ توافق هسته ای »

[ان. اچ. کی (ژاپن)

 آقای روحانی ،‌ رییس جمهور ایران ، در خلال سفر به چین با شی جی پینگ ، رییس جمهور چین و پوتین ، ‌رییس جمهور روسیه ، یکی پس از دیگری دیدار و گفتگو کرد. رییس جمهور ایران که به عنوان ناظر در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای حضور دارد ، با اشاره به اینکه:« آمریکا که سیاست های خودش را به دیگر کشورها تحمیل می کند ، بحران به بار آورده است » آمریکا را که خروج از توافق هسته ای را اعلام کرده و با فشار به کشورهای مختلف تقویت تحریم ها علیه ایران را درخواست کرده ، سخت سرزنش کرده است.
رییس جمهور ایران همچنین در مذاکره با رییس جمهور چین بار دیگر بر اهمیت توافق هسته ای تاکید و در عین حال از سرمایه گذاری شرکتهای چینی استقبال کرده است. آقای روحانی ، رییس جمهور ایران ، همچنین روز نهم ماه جاری با پوتین ، رییس جمهور روسیه ، مذاکره و در این گفتگو دو طرف در پیشبرد همکاری اقتصادی اتفاق نظر داشتند.
پیش از آنکه آمریکا تحریم های اقتصادی علیه ایران را از سر بگیرد ، فضا برای تحرکات اقتصادی در ایران به جهت بررسی برخی از شرکت های اروپایی برای خروج از ایران ، سخت تر شده است. به همین جهت به نظر می رسد آقای روحانی ، رییس جمهور ایران با اعلام رویکرد نزدیک به چین و روسیه ، سعی دارد با فشار آمریکا مقابله کند.
مترجم: کیومرث واحدی

 

پاسخی بگذارید