یک سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت که پکن در پی بالا بردن تنش های تجاری با آمریکا نیست و استراتژی رسمی آن ها افزایش واردات ایالات متحده است.
گروه: اخبار
تاریخ: ۱۰:۵۷ :: ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
در صورت توافق در مذاکرات تجاری ، چین به دنبال افزایش واردات از آمریکا

بلومبرگ (آمریکا)

 چین تاکید کرد که علاقه دارد واردات از ایالات متحده را گسترش دهد، اگر دو اقتصاد بزرگ جهان در مذاکرات تجاری به توافق برسند.
«گائو فنگ»، یک سخنگوی وزارت بازرگانی چین، امروز -پنج شنبه- در یک نشست خبری در پکن گفت که دو کشور در روزهای گذشته درباره محصولات کشاورزی و انرژی گفت وگوهایی «عمیق و مفصل» داشته اند.
گائو گفت که چین در پی بالا بردن تنش های تجاری با آمریکا نیست و استراتژی رسمی آن ها افزایش واردات ایالات متحده است.
این اظهارنظر پس از آن صورت می گیرد که گزارش هایی منتشر شد مبنی بر آن که چین پیشنهاد کرده تا خرید کالاهای آمریکایی را از اوایل ماه ژوئن، زمان اعمال تعرفه های گمرکی بر واردات کالا از چین، تا ۲۵ میلیارد دلار افزایش دهد.
«ویلبور راس»، وزیر بازرگانی آمریکا، اوایل ماه جاری میلادی به پکن سفر کرد تا سومین دور از گفت وگوهای سطح بالا با مقام های چین را پی بگیرد. این گفت وگوها بر این نکته متمرکز بود که چین با خرید بیشتر محصولات زراعی و انرژی آمریکا موافقت کند.
گائو در طی این گفت وگوها درباره هیچ یک از پیشنهادهای چین اظهارنظر نکرد.
چین پس از این دیدار اعلام کرد که چنانچه «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا، به تهدید خود مبنی بر اعمال تعرفه های گمرکی جامه عمل بپوشاند، تمامی تعهدات خود را کنار می گذارد.

/ترجمه کالکو

پاسخی بگذارید