تاریخ: ۱۴:۲۷ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
مذاکره سران آمریکا و کره شمالی

تاکوموتو

ماینیچی (ژاپن)


هیات نمایندگی آمریکا به منظور تایید دوباره غیر اتمی شدن کره شمالی وارد این کشور شد
دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا ، روز بیست و هفتم ماه جاری در سایت اجتماعی توییتر اعلام کرد ، هیات نمایندگی برای هماهنگی برگزاری اجلاس سران دو کشور به کره شمالی اعزام کرد. به نظر می رسد رییس جمهور آمریکا سعی دارد با اعزام کارشناسان آشنا به مذاکره هسته ای کره شمالی بار دیگر تایید این کشور پیرامون خلع شدن شبه جزیره کره از سلاح اتمی را دریافت و اطمینان حاصل کند که روش های خلع سلاح های اتمی و نظارت بر تاسیسات اتمی کره شمالی در دستور کار اجلاس سران قرار خواهد گرفت.
دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا ، در خصوص مذاکره با کیم جون اون ، رهبر کره شمالی که قرار است روز دوازدهم ماه ژوئن برگزار شود ، تاکید کرد:« حتما انجام خواهد شد. » هدر نائورت ، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای در همین راستا اعلام کرد:« هیات نمایندگی آمریکا با کارشناسان کره شمالی در شهر پان مون جوم کره شمالی در حال مذاکره هستند. » وی در ادامه افزود:« این مذاکرات به منظور آماده سازی مذاکره سران دو کشور آمریکا و کره شمالی خواهد بود. »
دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا ،‌در سایت اجتماعی توییتر با اشاره به اینکه:«‌ بر این باورم روزی اقتصاد کره شمالی شکوفا و به ابر قدرت مالی در جهان بدل خواهد شد. در این نکته با کیم جون اون ، رهبر کره شمالی ، اتفاق نظر داریم »‌ بار دیگر دیدگاهی مبنی بر حمایت اقتصادی از کره شمالی در صورت خلع شدن این کشور از سلاح اتمی را نشان داده است.

پاسخی بگذارید