گروه: اخبار
تاریخ: ۱۶:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
توهین نتانیاهو به نخست وزیر ژاپن با دسر کفشی

نتانیاهو که اخیرا به همراه همسرش میزبان یک ضیافت شام از همتای ژاپنی خود و همسرش بود، در اقدامی توهین آمیز برای او در ظرفی به شکل یک کفش دسر گذاشت.
شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و همسرش چند روز پیش در تاریخ دوم مه در ضیافت شامی به میزبانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و همسرش در جریان سفر به تل آویو حضور یافتند.

گزارش شد که غذای سرو شده در این ضیافت شام توسط یک سرآشپز بسیار مشهور اسرائیلی به نام سجیف موشه تهیه شده بود.

موشه در صفحه اینستاگرام خود عکسی از این ضیافت شام منتشر کرد که در آن کفش‌ها در حالی که این دو نخست وزیر و همسرانشان برای عکاسی جلوی دوربین ایستاده‌اند به روی میز گذاشته شدند.
یک دیپلمات ژاپنی گفت: هیچ فرهنگی روی میز غذا کفش نمی‌گذارد. اگر این کار شوخی بوده از نظر ما شوخی قشنگی نبود. من می‌توانم بگویم که این رفتار با نخست وزیر کشور ما به ما برخورده است.
این انتخاب عجیب برای ریختن دسر در ظرفی به شکل کفش نه فقط باعث تعجب دیپلمات‌ها شد بلکه بسیاری از کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز از این کار شگفت زده شده و از آن انتقاد کردند. یکی از این کاربران نوشت: چه ایده احمقانه‌ای، کفش سر میز غذا!
یک کاربر دیگر نیز عنوان کرد: پس شما عمداً برای نخست وزیر ژاپن در یک کفش دسر آورده‌اید. اولا که این کار خلاقانه نیست. دوما توهین آمیز است. شما چه چیزی(مخدری) مصرف می‌کنید؟ در حالی که کمتر فرهنگی در دنیا است که مشکلی با دیدن کفش واقعی در سر میز غذا نداشته باشد اما در فرهنگ ژاپنی این کار دو برابر توهین آمیز است و آنها هیچ وقت اجازه پوشیدن کفش در داخل خانه را نمی‌دهند و در ژاپن مردم در خانه و سر کارشان کفش نمی‌پوشند و از مهمانانشان نیز انتظار دارند که از این رویه تبعیت کنند و به هنگام ورود به آپارتمان و خانه کفش‌هایشان را در بیاورند.

پاسخی بگذارید