میلیاردر یهودی و متنفذ آمریکایی که روابط سردی با رئیس‌جمهور این کشور دارد، دولت او را «خطری برای جهان» خواند و درباره پایان «پدیده ترامپ» تا سال 2020 صحبت کرد.
گروه: اخبار
تاریخ: ۱۱:۱۰ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
سیاست های ترامپ خطری جدی برای جهان است

بلومبرگ
«جورج سوروس» که از حامیان سرسخت هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بوده و روابط سردی با دونالد ترامپ دارد، در نشست مجمع جهانی اقتصادی در داووس اظهاراتی علیه رئیس‌جمهور آمریکا مطرح کرد.
این سرمایه‌دار آمریکایی مجارستانی‌تبار، که مدیریت صندوق ۲۶ میلیارد دلاری سوروس و ریاست هیأت مدیره جهانی بنیادهای «جامعه باز» را برعهده دارد، در داووس دولت دونالد ترامپ را «خطری برای جهان» توصیف کرد.
جورج سوروس با انتقاد از مواضع ترامپ در قبال کره شمالی از خطر احتمال جنگ هسته‌ای آمریکا علیه این کشور سخن گفت.
او گفت: «من دولت ترامپ را خطری برای جهان می‌دانم البته آن(دولت ترامپ) را یک پدیده موقتی که در سال ۲۰۲۰ و شاید هم زودتر ناپدید خواهد شد».
وی ادامه داد: «من رئیس‌جمهور ترامپ را به خاطر انگیزه بخشی به حامیان کلیدی خودش تحسین می‌کنم اما او در مقابل ایجاد هر یک حامی برای خودش، تعداد زیادی مخالف درست کرده است. به همین دلیل من انتظار یک پیروزی بزرگ حزب دموکرات را در سال ۲۰۱۸ دارم».
اشاره سوروس به انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا است که ششم نوامبر ۲۰۱۸(۱۵ آبان ۱۳۹۷) برگزار خواهد شد.
در این روز قرار است برای همه ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان آمریکا و همچنین ۳۳ کرسی از مجموع ۱۰۰ کرسی سنای آمریکا رای گیری شود.

پاسخی بگذارید