گروه: اخبار
تاریخ: ۹:۵۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
خروج استیو بنن از نشریه «بریت بارت» پس از طوفان ترامپ

بازنده بزرگ قمار سیاسی استیو بنن، استراتژیست ارشد سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا کسی جز خود او نبود زیرا اگرچه کتاب جنجالی «خشم و آتش: در کاخ سفید ترامپ» ضربه‌های مهلکی به ترامپ، خانواده و حلقه نزدیکانش زد اما استیو بنن را از کاخ سفید رانده و از رسانه مشهور و محبوبش «بریت بارت نیوز» مانده کرد و باعث شد او از این رسانه کناره‌گیری کند.
کناره‌گیری از «بریت بارت» برای استیو بنن که بخش اعظمی از شهرت سیاسی خود را از طریق این نشریه کسب کرده بود و پس از اخراج از کاخ سفید نیز دوباره به این رسانه بازگشت و در کسوت مدیر اجرایی مشغول به کار شد، آسان نبود اما در روزهای اخیر و بویژه روز سه‌شنبه وقتی مسئولان ارشد این رسانه بی‌میلی خود را به همکاری با بنن گاه آشکارا و گاه در لفافه بیان کردند، چاره‌ای جز کناره‌گیری برای او باقی نماند.
به گزارش نیویورک تایمز، روز سه‌شنبه سازمان خبری بریت بارت با انتشار اطلاعیه‌ای جدایی استیو بنن از این رسانه را تأیید کرد. بنن هم در واکنش به این جدایی گفت: «من به آنچه بریت بارت در مدت زمان کوتاهی کسب کرد، مغرورم. آنها در کوتاه زمانی توانستند یک پایگاه خبری در حد و اندازه معیارهای جهانی ایجاد کنند.»
این در حالی است که بسیاری بریت بارت را یک مؤسسه خبری مناقشه برانگیز می‌دانند که به تریبونی برای انتشار اخبار جهت‌دار و جعلی علیه مسلمانان، مهاجران و پرداختن به عقاید راست افراطی تبدیل شده است.

استیو بنن یکی از افرادی بود که دیرهنگام (آگوست ۲۰۱۶) به فراخوان انتخاباتی ترامپ پیوست با این حال پیش از آنکه رسماً وارد تیم تبلیغات انتخاباتی او شود، از همدیگر حمایت می‌کردند. بنن سالیان سال به‌دنبال یک کاندیدای مناسب بود که جهان‌بینی ملی گرایانه و پوپولیستی او را نمایندگی کند. هنگامی که ترامپ سرانجام در سال ۲۰۱۵ اعلام کاندیداتوری کرد، بنن یک محبوب جدید پیدا کرد و بلافاصله او را به برنامه ماهواره‌ای – رادیویی خود دعوت و با او مصاحبه کرد.
ترامپ در آگوست ۲۰۱۶ رسماً روابط خود را با بنن علنی کرد و او را به‌عنوان رئیس اجرایی فراخوان انتخاباتی خود معرفی کرد. ترامپ پس از آنکه در انتخابات پیروز شد از بنن با سپردن پست «استراتژیست ارشد رئیس جمهوری» از  او قدردانی کرد. اما اواخر آگوست ۲۰۱۷، در سالگرد یک سالگی همکاری خود با بنن، او را اخراج کرد. بنن پس از اخراج ادعا کرد، بیرون از کاخ سفید قدرت بیشتری دارد و به این ترتیب دیگر بار فعالیت خود در بریت بارت را از سر گرفت. اما دیروز از بریت بارت نیز رفت.

پاسخی بگذارید