گروه: اخبار
تاریخ: ۱۰:۴۶ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
انتقاد از نقض های کشورهای تحریم کننده در محاصره قطر توسط عفو بین المللی

 الرایه (قطر)

سازمان عفو بین المللی تأکید کرد ، علیرغم گذشته بیش از ۷ ماه از بحران شورای همکاری تا این لحظه همچنان وضعیت زندگی هزاران شهروند خلیج فارس در تنش و اضطراب قرار دارد . این بحران به طور آشکار قوانین بین المللی حقوق بشر را نقض کرده است بویژه در مسئله صله رحم میان ساکنین کشورهای شورای همکاری.

در همین راستا خانم مای رومانوش پژوهشگر در این سازمان به شبکه الجزیره گفت : این سازمان دو بار در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ به دوحه سفر داشته و از نزدیک با افرادی که بر اثر این محاصره ضرر دیده اند دیدارهایی داشته ایم و با تحقیقات بعمل آورده متأسفانه اقدامات کشورهای تحریم کننده نقضی آشکار بر قوانین بین المللی می دانیم و مسئله ای که بسیار ما را نگران کرده که با مرور هفت ماه تاکنون هیچ تمایلی را از سوی بعضی جهت ها برای حل این بحران لمس نکرده ایم و ما در تلاشیم بر حکومت های این کشورها از طریق ارائه شکایت ها فشار وارد کند و کمپین هایی برای حمایت از آسیب دیدگان برگزار نماید.

مای افزود : اوضاع انسانی در عربستان سعودی بسیار سخت است اما به ما اجازه نمی دهند وارد آن کشور شویم و از نزدیک اوضاع را ارزیابی کنیم و تمام نقض و تجاوزها مربوط به این بحران را رصد نماییم.

پاسخی بگذارید