شبکه یک تلویزیون فرانسه می‌گوید ویدئوهایی که از وقایع اخیر ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌اند، در واقع مربوط به تظاهرات کشورهای دیگری همچون آرژانتین یا بحرین هستند.
گروه: اخبار
تاریخ: ۸:۵۱ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
شبکه یک فرانسه: ویدئوهای منتشرشده از ناآرامی‌های ایران جعلی هستند

شبکه یک تلویزیون فرانسه در اخبار شامگاهی شنبه‌شب (۱۶ دی ماه ۱۳۹۶) در بخش اخبار «انفورماتیک» خود، درباره پخش ویدئوهای دروغین مربوط به وقایع اخیر ایران در شبکه‌های اجتماعی هشدار داد. مجری این شبکه در حالی که تصاویری روی صفحه در حال پخش بود به دو مورد راه‌پیمایی‌هایی منتشرشده روی شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در حالی که در شبکه‌های اجتماعی، گفته می‌شود که این دو راه‌پیمایی مربوط به ایران است، تازه در آخر آن است که بیننده متوجه می‌شود که ویدئوی اول مربوط به راه‌پیمایی‌های ماه گذشته در آرژانتین و ویدئوی دوم مربوط به تظاهراتی در سال ۲۰۱۱ در بحرین است.

در این برنامه یکی از مجریان این برنامه می‌گوید:‌ اکنون دوباره به ایران و تظاهراتی که در روزهای اخیر در ایران به‌خاطر مشکلات اقتصادی صورت گرفت بازمی‌گردیم، ولی درباره تصاویری که از این وقایع روی شبکه‌های اجتماعی پخش شد باید بسیار محتاط بود.

در ادامه مجری دوم برنامه می‌گوید:‌ بله، همین‌طور است. ویدئوهای بسیاری دیدیم که گفته می‌شد از این واقعه در ایران است. شبیه به آنچه در اکران می‌بینیم (تصاویری در صفحه پخش می‌شود) و بینندگان فراوانی داشت ولی در نهایت کاربران متوجه شدند که مربوط به ایران نبوده است و به تظاهرات ماه گذشته در آرژانتین برمی‌گردد. یا این مورد دیگر که تظاهراتی در بحرین را نشان می‌دهد که صدها هزار نفر در آن شرکت کردند و مربوط به تظاهرات سال ۲۰۱۱ در بحرین است و به ایران مربوط نمی‌شود.

پاسخی بگذارید