ایران و چنگال طاغوت

سناء السعید
روزنامه الوفد (مصر
با توجه به شادی فراوان «ترامپ اختاپوس» از تظاهرات ایران و بکارگیری همه توان خود برای ترساندن مخالفان خود و سوار شدن برروی موج تهدیدات خصمانه و اتخاذ تصمیمات گستاخانه باید اذعان داشت که ترامپ از زمان ورودش به کاخ سفید  در کمین ایران نشسته و بارها به توافق اتمی تاخته و از آن انتقاد کرده و اظهارات آتش افروزانه و آشوب گرانه ای را از طریق ابزارهای تحریک آمیزی ابراز داشته است که می توان آن را بعنوان «سلاح مرگبار» توصیف کرد، سلاحی که کارآمدی آن در کشورهای عربی در خلال بهار جهنم عربی اثبات شده است. 
شادی ترامپ در مورد حوادث ایران شگفت آور هم نیست، زیرا ایران در راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا اعلامی از سوی ترامپ جایگاه ویژه و خصمانه ای دارد. تظاهرات ایران برای بسیاری شگفت آور بود و هیچ کس شبیه بهار عربی در مصر و سوریه و عراق و یمن و لیبی آن را پیش بینی نمی کرد. 
امروز بهار دیگری جایگزین زمستان سرد ایران شده است. آمریکا در ورای این جهنم است که به بهانه حمایت از دموکراسی و حقوق بشر، ایران را به کشورهای عربی ملحق سازد، انقلاب های بهار عربی که بر عکس موجب کاهش سطح حقوق بشر و دموکراسی شد که برقراری آن نیازمند فضای آرام در داخل کشور بدون تحمیل از خارج و در پوشش توطئه های خارجی و بهانه ای برای دخالت در امور داخلی کشورها است.
الگوی تظاهرات در برخی کشورهای عربی  با نفوذ مزدوران مواجب بگیر و گروه های مسلح با هدف ایجاد ناامنی و بی ثباتی و تبدیل صحنه کشورها به عرصه جنگ داخلی بود. ایران صیدی است که آمریکا با تحریک داخلی علیه نظام بدنبال شکار آن است، آنهم وقتی که ترامپ دید که انقلاب های عربی به نتیجه مورد نظرش رسیده و کشورها به عرصه درگیری دلخواه آمریکا و اسرائیل تبدیل شدند.
گزارش شبکه دهم تلویزیون اسرائیل همزمان با تظاهرات ایران در مورد امضای یادداشت تفاهم دوجانبه آمریکا و اسرائیل برای مقابله با ایران موید قطعی این مساله است، طرح همکاری مشترک راهبردی مورد توافق دو طرف که دو هفته قبل از آن با حضور رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل و همتای آمریکایی اش و مسئولان دستگاه های اطلاعاتی دو کشور امضاء شد تا تفاهم مشترک بین دو کشور برای تحرک دیپلماتیک و سری برای مقابله با اهداف ایران شکل بگیرد.
در نتیجه وقوع تظاهرات ایران در خلاء صورت نگرفت. نیروهای دشمن و در راس آن اسرائیل و آمریکا و انگلیس آرامش و خیر برای جهان عرب و اسلام نمی خواهند و همواره علیه ملت ها و دولتهای منطقه توطئه چینی می کنند. در صورت وحدت و غلبه مسلمانان و غلبه بر اختلافات خود، می توانند همچون ایران خودشان را از چنگال طاغوت صهیونیستی – آمریکایی که درصدد نابودی آنهاست، نجات بدهند.

پاسخی بگذارید