حمله شدید ترامپ به استراتژیست سابق خود: بنن عقلش را از دست داده است
خشم ترامپ ازافشاگری آقای استراتژیست

وکلای رئیس‌جمهور آمریکا با ارسال نامه‌ ای برای «استیو بنن» استراتژیست پیشین دونالد ترامپ، وی را به اقدام حقوقی تهدید کردند. وکلای ترامپ اتهام مطرح خود علیه بنن  را تهمت‌ زنی و نقض توافق عدم افشای اطلاعات بیان کرده اند.این در حالی است که سخنگوی کاخ سفید نیز با رد اتهام وارده به «دونالد ترامپ جونیور»، فرزند ارشد رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خیانت به کشور، این موضوع را مضحک توصیف کرد.
«استیو بنن»، استراتژیست ارشد و پیشین کاخ سفید در کتابی جدید با عنوان  «آتش و خشم؛ درون کاخ سفید» به قلم «مایکل وولف» دیدار محرمانه سه نفر از مقامات ارشد کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با یک وکیل روسی در ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی را «خیانت به کشور» خوانده بود. بر اساس گزارش روزنامه گاردین، بنن در گفت وگو با نویسنده این کتاب مطرح کرده بود که دیدار محرمانه ژوئن ۲۰۱۶ در برج ترامپ میان فرزند ارشد رئیس جمهوری آمریکا، «پل منوفرت» مدیر کارزار انتخاباتی ترامپ و «جرد کوشنر» داماد و مشاور ترامپ با عوامل روسیه زمانی برگزار شد که ترامپ جونیور پس از دریافت ایمیلی که به وی پیشنهاد ارائه «اطلاعات بسیار مهم و حساس» برای متهم کردن «هیلاری کلینتون» داده شده بود، با این دیدار محرمانه موافقت کرد.
پس از اظهارات بنن، ترامپ در بیانیه ای گفت: «استیو بنن هیچ ارتباطی با من و ریاست‌ جمهوری‌ام ندارد. وقتی او اخراج شد، نه تنها کارش بلکه عقلش را هم از دست داد.» این مجادله لفظی میان رئیس جمهوری آمریکا و استراتژیست سابقش در حالی شدت می‌گیرد که یک دادستان ویژه احتمال دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را بررسی می‌کند. دیدار پاول منافورت، داماد و پسر دونالد ترامپ با یک وکیل روسی به نام ناتالیا وسلنیتسکایا در مرکز این تحقیقات قرار دارد.در کتاب منتشر شده، ترامپ فردی توصیف شده که برای ریاست‌جمهوری آمریکا، آماده نبوده است و درباره مقدمات کار اطلاعات چندانی ندارد و دیگران پشت سرش به او می‌خندند. همچنین گفته شده ترامپ به این که دنبال همسران دوستانش برود، علاقه‌مند بوده است. همچنین نویسنده آمریکایی این کتاب با ارائه اسنادی نوشته است که روی کار آمدن محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد و شکل گیری کودتا در عربستان، کار ترامپ بوده است.
روزنامه خراسان

پاسخی بگذارید