گروه: اخبار
تاریخ: ۹:۰۸ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
نشان آزادی آکسفورد از آنگ سان سوچی پس گرفته شد

در پی خشونت‌های اخیر دولت میانمار علیه مسلمانان روهینگیا، انگلیس نشان آزادی آکسفورد را از رئیس میانمار پس گرفت.

پس از خشونت‌های اخیر در میانمار علیه مسلمانان روهینگیا و سکوت «آنگ‌سان سوچی» در برابر این خشونت‌ها، شورای شهر آکسفورد تصمیم گرفت تا این نشان را از وی پس بگیرد.

نشان آزادی آکسفورد در سال ۱۹۹۷ به آنگ‌سان سوچی تقدیم شده بود.

روز شنبه نیز دانشگاه آکسفورد اعلام کرد که در اعتراض به کشتار مسلمانان در میانمار تصویر «آنگ سان سوچی» را از بزرگترین دانشکده خود برداشته و به جای آن یک نقاشی از نقاش معروف ژاپنی«یوشیهیرو تاکادا» بر سردر ورودی دانشکده نصب کرده‌است.

«آنگ سان سوچی» که هم‌اکنون رئیس دولت میانمار است از دانش‌آموخته‌های دانشکده «سنت هیو» است که در سال ۱۹۶۸ در رشته علوم سیاسی فارغ‌التحصیل و در سال ۱۹۹۱ نیز جایزه صلح نوبل به او داده شد.

بنا به گزارش‎های سازمان ملل تاکنون نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا ساکن استان راخین میانمار از ترس خشونتهای ارتش میانمار به سمت بنگلادش فرار کرده‌اند؛ نظامیان میانمار همچنین در دور تازه خشونت‌های خود بیش از ۴ هزار نفر از مسلمانان این کشور را قتل‌وعام کرده و خانه‌های آنها را به آتش کشیدند.

«آنگ سان سوچی» که دارنده جایزه صلح نوبل هم نیز است به خاطر سکوتش در برابر خشونت‎های وحشیانه نظامیان ارتش میانمار علیه مسلمانان که سازمان ملل از آن به عنوان نسل‌کشی مسلمانان یاد کرده تحت انتقادهای شدید بین‌المللی قرار دارد.

پاسخی بگذارید